Shiller:Bitcoin balonun inanılmaz bir örneği

Nobel ödüllü Robert Shiller, Davos'ta katıldığı Dünya Ekonomik Forum'unda Bitcoin'in bir balon olduğundan oldukça emin olduğunu ifade etti.

shiller:bitcoin balonun inanilmaz bir ornegi Nobel ödüllü Robert Shiller Davos'da finans piyasalarındaki dijital trendleri konu alan panele katıldı. 

Business Insider'da yer alan Joe Weisenthal haberine göre, Shiller konuyu hemen Bitcoin'e getirdi.
Shiller, bunu bilgisayar ilmi nedeniyle ilham kaynağı olarak bulduğunu söyledi; fakat bunu bir ekonomik ilerleme olarak görmüyor ve kurun karanlık çağlara geri dönüş olduğunu söylüyor.
Shiller bir öğrenci ve balonların doğası ile ilgili bir uzman ve Bitcoin'in de bunlardan biri olduğu konusunda oldukça kararlı. Her ne kadar insan doğasının ekstrem volatilite sergileyen piyasalarlarla ilgilenme eğilimi olsa da Bitcoin'in nasıl bu kadar çekici hale geldiğinden şaşkınlık duyduğunu ifade eden Shiller ''Bu bir balon.. Bununla ilgili hiç bir soru veya kuşku yok.. Bu sadece balonun inanılmaz bir bir örneği'' diyor.
Nobel ödüllü ekonomist insanların Bitcoin ile ilgili ne kadar heyecanlandıklarına da hayret ettiğini ve öğrencilerinebunun iyi bir fikir olmadığını anlatmaya çalıştığını ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir