Serpil Hanım'ın gurur tablosu

Dünya telekom devi Vodafone, Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray'ı Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik Bölge Direktörü olarak atadı. Türkiye Başkanvekili ise Gökhan Öğüt oldu.

Serpil Hanım'ın gurur tablosu

Türk yöneticilerin uluslararası şirketlerdeki tırmanışı sürüyor. Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden Vodafone, 1 Ocak 2009’dan bugüne Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı görevini sürdüren Serpil Timuray'ı dünyanın yarısına terfi ettirdi. Timuray, mevcut sorumluluğuna ek olarak, 1 Ekim 2013 itibariyle Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge Direktörü olarak atandı. Serpil Timuray, AMAP Bölgesi’ndeki yeni sorumluluğu ile birlikte, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı görevini de sürdürecek.

 

Timuray, yeni görevinde, Vodafone Grubu’nun 409 milyon abonesinin %65’inin bulunduğu, servis gelirlerinin %30’unu oluşturan ve dünya genelindeki iki yönetim bölgesinden biri olarak konumlanan AMAP Bölgesinin yönetiminde Bölge Başkanı Nick Read’e destek olacak. 

 

Bu kapsamda, Timuray, geçen yıldan bu yana yürüttüğü Vodacom Grubu Yönetim Kurulu üyeliği görevine ilaveten, AMAP Bölgesinde ilerde belirlenecek diğer Yönetim Kurullarında da yer alacak. 

 

Gökhan Öğüt Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Vekili olarak atandı.Bu atama ile parale lolarak yönetim yapısı yeniden şekillenecek olan Vodafone Türkiye’de,halihazırda Bireysel İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Gökhan Öğüt,Ticari ve Operasyonel alanlardan sorumlu İcra Kurulu Başkan Vekili olarak atandı. Gökhan Öğüt, bu genişleyen sorumluluğu ile Vodafone Türkiye’nin tüm ticari, teknoloji, regülasyon ve strateji birimlerine liderlik edecek.

 

Vodafone Türkiye son 4 yılda Toplam Gelirlerini 2 misline, Gelir Pazar Payını %30’a çıkardı 

2009-10 mali yılında devreye aldığı “5 Yıllık Stratejik Programını” tamamlamak üzere olan Vodafone Türkiye, Türkiye telekomunikasyon 

sektörünün “en hızlı büyüyen operatörü” olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Servis gelirlerinde 15 çeyrektir kesintisiz çift haneli büyüyen Vodafone Türkiye, toplam gelirlerini son 4 yılda 2 mislinden fazla artırarak, 2012-13 mali yılını 5.5 milyar TL rekor gelir seviyesinde kapattı. Aynı dönem zarfında, şirketin mobil gelir pazar payı rekor bir artış göstererek, %18,6’dan %30 seviyesine ulaştı. 

 

Şirket, 2012-13 mali yılı sonuçlarına göre, son 4 yılın en yüksek kârlılığına ulaştı. Vodafone Türkiye, müşteri memnuniyeti odaklı programı sayesinde, Haziran 2011’den bu yana Net Tavsiye Skoru’ndaki liderliği ile “Türkiye’nin en çok tavsiye edilen mobil operatörü” konumunu sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir