Şekerbank'ın genel müdürü değişti

Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin 31 Mart 2014 itibarıyla emekli olarak görevinden ayrılırken, bankanın Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Halit Yıldız, 01 Nisan 2014 tarihinden itibaren Şekerbank'ın yeni Genel Müdürü olarak atandı.

sekerbank'in genel muduru degisti

Şekerbank'ta 2008 yılından bu yana genel müdür olan Meriç Uluşahin 31 Mart 2014 itibarıyla emekli olmak suretiyle görevinden ayrılırken, Meriç Uluşahin'den boşalan genel müdürlük görevini, BDDK'nin onayi kaydiyla geçerli olmak üzere 01 Nisan 2014 tarihinden itibaren Halit Yıldız devralıyor.

Bankacılık sektöründe 30 yıla varan deneyimi bulunan ve Şekerbank'taki kariyerine 1 Mart 2009'da İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Halit Yıldız, 2014 başından bu yana Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. 

1960 doğumlu olan Halit Yıldız, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, Muhasebe ve Finans bölümünden 1984 yılında mezun oldu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde MBA yapan Yıldız, 1989 yılında aynı üniversitenin "Ekonomi-Finans" bölümünde "Ticari Bankacılık ve Türkiye" konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı. 

Halit Yıldız, meslek hayatına 1987 yılında İktisat Bankası'nın borsa merkezinde satış temsilcisi olarak başladı. 1987-2003 yılları arasında kariyerine Pamukbank'ta devam eden Yıldız, sırasıyla; kurumsal-ticari krediler yöneticisi, kurumsal-ticari bankacılık pazarlama yöneticisi ve perakende kredileri operasyonları yöneticisi olarak çalıştı. Daha sonra iş yaşamını Akbank'ta sürdüren Yıldız, 2003-2008 yılları arasında bankanın Perakende Kredileri Bölüm Yöneticisi ve Perakende Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 

Bir dizi ödülün sahibi olan Halit Yıldız, 2000-2013 yıllarında şu ödülleri aldı: 2000 yılında; Pamukbank'ın Mc Kinsey ile birlikte düzenlediği "Geleceğin Bankacılığı" projesinde "Girişimci Bankacılık Modülü" ile "En İyi Küresel Uygulama Ödülü". 2001 yılında; "Küçük İşletmeler Kredi Modülü" ve 2003 yılında "Mikro İşletme Kredisi Modülü" projeleri ile "Ahmet Dallı Bankacılık Ödülleri" yarışmasında ikincilik ödülü. 2006 ve 2007 yıllarında "The Banker Dergisi Perakende Bankacılığı Projeleri Ödülleri" yarışmasında, Akbank için geliştirdiği Cep Kredisi ve Kredi Makinesi çalışmalarıyla "Övgüye Layık Proje" ödülü. Halit Yıldız, 2013 yılında ise MasterCard'ın ticari kart pazarındaki bankalar arasında yaptığı değerlendirme sonucunda, Şekerbank'a 'Ticari Kartlarda En Hızlı Büyüyen Banka' ödülünü kazandırdı. 

'Anadolu Bankacılığı' misyonuyla esnaf ve küçük işletmelere özel bankacılıkta son dört yılda sektörün üzerinde performans gösteren Şekerbank'ın yüzde 65'i Anadolu'da olmak üzere Türkiye geneline yayılmış 71 il ve 101 merkez dışı ilçede 312 şubesi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir