Sağlık Bakanı Recep Aktağ, Canan Karatay'a iftira attı ve özür dilemeli!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Lahmacun en sağlıklı yiyecektir. Yeter ki sağlıklı üretilsin" diyen Prof. Canan Karatay'ı eleştirirken “Böyle bilim adamlığı mı olur? Yiyin dediği ürünleri internet sitesinden satıyor" sözleriyle iftiracı durumuna düştü..

recep-canan-lahmacun

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ'ın Canan Karatay hakkında şu sözleri sarfetmişti:

"Aydın’a gittim, orada büyük bir ceviz bahçesi ile anlaşmış. Yiyin dediği ürünleri internet sitesinden satıyor, böyle bilim adamlığı mı olur? Lahmacun yiyebilirsin, çünkü ben yedim” denir mi?

Canan Karatay ise “Hiçbiri doğru değil” dedi.

Canan Karatay'dan Sağlık Bakanı'na yanıt: İddiaların hiçbiri doğru değil

"Sağlık Bakanı Recep Akdağ beni tanır. Nasıl bir bilim insanı olduğumu bilir. İnanamadım söylediklerine. Onun benim hakkımda bunları söylemiş olabileceğine hâlâ inanamıyorum.

Aydın’a ve Nazilli’ye gittim. Konferanslar verdim. Halkı bilinçlendirmeye çalıştım. Hepsi bu... Bunun dışında Aydın’la bir ilgim yok. Anlaştığım ceviz bahçem yok. Benim internet sitem yok. Sosyal medyada da yer almıyorum. Hiçbir sosyal medya hesabım yok. Bu durumda nasıl internette ürün satışı yapıyor olabilirim?

Benim adıma jilet bile satmaya çalışan internet siteleri var, işimi gücümü bırakıp onlarla mücadele ediyorum. Sayısız suç duyurusunda bulundum. Suç duyurularını isteyene takdim edebilirim.

Ben hiçbir zaman “lahmacun yiyebilirsiniz, çünkü ben yedim” demedim. Lahmacunun neden yenebileceğini, nasıl yenebileceğini bilimsel olarak açıkladım."

Bakan'ın sözleri, vatandaşlarını büyük tepkisine neden oldu.

haber7.com, bu konudaki haberi yaınladığında YORUMLAR bölümüne yazan çok sayıdaki yorumcu vatandaşın tamamına yakını, Bakan Akdağ'a büyük bir tepki gösterdi. Bir süre sonra da haber yayından kaldırılarak değiştirildi ve yeni ve farklı bir RECEP AKDAĞ haberi servis edildi.

Sağlık Bakanı Recep Aktağ'ın, bir bakana asla yakışmayan bu iftiracı sözleri nedeniyle CANAN KARATAY'dan özür dilemesini bekliyoruz. Hiç kimse, bir başkasının Profesörlüğünü yok sayma hakkına sahip olamaz. Buna Recep Akdağ da dahildir. Vatandaş, Canan Karatay'ı seviyor..

Canan Karatay, lahmacun saldırısını cevapladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir