Sabancı süpermarket zincirini sattı

Sabancı, DiaSA hisselerini 51,8 milyon dolara Şok'a sattı.

Sabancı süpermarket zincirini sattı

Konuyla ilgili olarak Kamuoyu Aydınlatma Platforum'na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

"Diasa Dia Sabancı Süpermarketleri Ticaret AŞ'nin sahip olduğumuz % 40 hissemizin tamamının Şok Marketler Ticaret A.Ş.'ye satışı 1 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Satış bedeli 51.887.676,40 TL tahsil edilmiştir. Bedel 30.06.2013 tarihinde düzenlenecek mali tablolara göre uyarlanacaktır."

YILDIZ HOLDİNG'İN SON YILLARDAKİ ORTAKLIKLARI 
2007: ABD’li Campbell Soup şirketine ait dünya devi çikolata markası Godiva’yı satın aldı.

2008: Türkiye’nin ilk ambalajlı ekmeği UNO’yu üreten Unmaş ve Komşu Fırın zincirini yöneten Doruk Unlu Mamulleri'ne ortak oldu. Aynı yıl önce Doğa Çay ve Oba Çay'ı, sonrasında Türkiye’nin ilk dondurulmuş gıda şirketi Kerevitaş’ı satın aldı...
 
2009: Sakızda dünya devi Gumlink ile yüzde 50 ortak şirket kurdu.

2010: Çay sektöründe 100 yıllık bir tecrübeye sahip Alman Laurens Spethmann Holding ortaklığı ile Milford Yıldız şirketi kuruldu. Global bir baharat firması olan McCormick ile, yüzde 50-50 ortaklıkla Türkiye’de yeni bir şirket kurmak için anlaştı.

2011: Ambalaj sanayinin önemli şirketlerinden İtalyan Nuroll satın alındı. Aynı yıl Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ve Bizim Toptan, yabancı finansal ortaklar ile birlikte, Şok  Marketleri'nin satın alımını gerçekleştirdi. İsveçli kağıt hijyen devi SCA ile SCA Yıldız Kağıt şirketi kuruldu.

2012: Japon Nissin Foods Holdings, Yıldız Holding'in makarna üretim şirketi Bellini Gıda'nın yüzde 50'sine ortak oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir