Rajan 'seks sembolü' oldu

Hindistan'ın yeni Merkez Bankası Başkanı Rajan yerel basında büyük yer buluyor.

Rajan 'seks sembolü' oldu

Göreve geleli bir ay olmasına rağmen Hindistan Merkez Bankası(RBI) Başkanı Raghuram Rajan piyasadaki volatiliteyi azaltacak adımlar ile beğeni toplarken diğer yandan da ülkede sadece yatırımcının takibinde değil.

Yerel medyada kendine büyük yer bulan Rajan geçtiğimiz birkaç hafta boyunca ‘rock yıldızı’ ve ‘seks sembolü’ gibi başlıklar ile gündeme geldi.

Yerel basından yer alan haberlerde yeni Merkez Bankası Başkanı’nın çok seksi olduğu yazılırken bu sayede çok daha iyi işlere imza atacağı beklentisine de yer veriliyor. Rajan’ın stiline odaklanıldığı görülürken,  sosyal medyada da başkana dair Bollywood yıldızı benzetmeleri dikkat çekiyor.

Ekonomistler tarafından da saygı uyandıran Rajan, rupinin stabilizasyonun da güveni geri kazanması için attığı adımların olumlu olduğu belirtiliyor.

Piyasaları yatıştırmak için önemli adımlar atan Rajan’ın cari açık için yeni reformlar ile ekonomiyi dengelemeye çalıştığı kaydediliyor. Rupi rekor düşük seviyelerden yüzde 10 değer kazanırken, Sensex 3 haftanın zirvesinde.

Gelinen seviyeler ile Rajan’ın kredibilitesini yükselttiği belirtiliyor. Bundan sonraki adımlarının da pro aktif olması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

88 − 82 =