PTT'den döviz bozma kampanyası.. Bozdurana komisyon yok

Ulaştırma Bakanı Arslan, PTT'nin dövizlerin Türk Lirası'na dönüştürülmesi işleminde herhangi bir komisyon almayacağını açıkladı. Döviz bozduracaklara yüzde 10 kargo indirimi uygulanacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı doğrultusunda yerli ve milli bir uygulama başlattığını söyledi.

Arslan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında PTT ailesinin dik bir duruş sergilediğini anımsatarak, "PTT, Türkiye'mizin menfaatlerini savunma noktasında üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. Ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak üzere harekete geçen PTT, sayın Cumhurbaşkanı'mızın 'Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına, Türk Lirası'na dönüştürsün. Türk lirası değer kazansın, altın değer kazansın' çağrısına tam destek vermektedir" diye konuştu.

Bu kapsamda şirketin bir dizi karara imza attığını belirten Arslan, şunları kaydetti:

"PTT, dövizlerin Türk Lirası'na dönüştürülmesi işleminde herhangi bir komisyon almayacaktır. Döviz bozduracak müşterilere yüzde 10 kargo indirimi uygulanacaktır. Ayrıca döviz bozduracak müşterilerin havale işlemlerinde yüzde 10 indirim yapılacaktır. Vatandaşlarımız ePttAVM.com üzerinden seçili ürünlerde yapacakları alışverişlerde ise yüzde 5 indirim kazanacaklardır."

PTT'de döviz bozduracakların havale işlemlerinde yüzde 10 indirim yapılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT AŞ'nin, dövizlerin Türk lirasına dönüştürülmesi işleminde herhangi bir komisyon almayacağını ve döviz bozduracaklara yüzde 10 kargo indirimi uygulanacağını bildirdi.

PTT'de döviz bozduracakların havale işlemlerinde yüzde 10 indirim yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına PTT'den destek geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, 176 yıllık köklü bir geçmişe  sahip PTT AŞ'nin istiklalden istikbale her dönemde ülkesi ve milletiyle omuz  omuza olduğunu ifade etti.    PTT AŞ'nin 40 bin çalışanı, 4 bin 500'e yakın iş yeriyle Türkiye'nin  en ücra köşelerine kadar ulaştığını ve hizmetlerini yurt dışına da taşıdığını  vurgulayan Arslan, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen PTT AŞ'nin  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı doğrultusunda son derece yerli ve  milli bir uygulama başlattığını söyledi.

Arslan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe  girişimi karşısında PTT ailesinin dik bir duruş sergilediğini anımsatarak, "PTT,  Türkiye'mizin menfaatlerini savunma noktasında üzerine düşeni yapmaya devam  ediyor. Ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak üzere harekete geçen PTT,  sayın  Cumhurbaşkanı'mızın 'Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına,  Türk lirasına dönüştürsün. Türk lirası değer kazansın, altın değer kazansın'  çağrısına tam destek vermektedir." diye konuştu.
KOMİSYON YOK, İNDİRİM VAR

Bu kapsamda şirketin bir dizi karara imza attığını belirten Arslan,  şunları kaydetti:  "PTT, dövizlerin Türk lirasına dönüştürülmesi işleminde herhangi bir  komisyon almayacaktır. Döviz bozduracak müşterilere yüzde 10 kargo indirimi  uygulanacaktır. Ayrıca döviz bozduracak müşterilerin havale işlemlerinde yüzde 10  indirim yapılacaktır. Vatandaşlarımız ePttAVM.com üzerinden seçili ürünlerde  yapacakları alışverişlerde ise yüzde 5 indirim kazanacaklardır."

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir