Pozisyonun kadar konuş

Daha öcne suskun kalan büyük yatırımcılar artık tercihlerini daha net bir şekilde açıklarken bu sayede kasalarını da dolduruyor.

Pozisyonun kadar konuş

''Uzun pozisyon alırsınız ve sesinizin çok çıkar.'' ya da ''Kısa pozisyon alırsınız ve sesiniz daha cılız çıkar.'' Bu borsalarda pozisyon alırken uygulayacağınız taktiğe bağlı olarak değişir. Eğer borsada uzun pozisyon alırsanız ve dünyaya yayılırsanız diğer insanların da sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yıl, büyük yatırımcıların, diğer yatırımcıları borsaların gidişatıyla ilgili her seferkinden daha çok ve daha gözle görülebilir bir ikna etme çabası var. Dünya onları dinliyor ve onların söylediklerine göre aksiyon alıyor.

Aktivist yatırımcı ve fon yöneticisi Carl Icahn'ın Salı günü, Apple Inc. kağıdından büyük miktarda hisse senedi aldığını açığa çıkmasıyla hisse senedi kapanış seansına kadar 20,2 trilyon dolar değer kazandı. Carl Icahn bunu 135 karaktere sığdırdığı ve 13 kere attığı tweet sayesinde sağladı.

Daha önce nerede oldukları hakkında suskun kalmayı tercih eden büyük fon yöneticileri, şimdilerde sık sık ve yüksek sesli bir şekilde pozisyonları hakkında açık sözlü davranıyorlar. Fon yöneticileri bu yöntemde başarılı oldular ve bu sayede zenginliklerine zenginlik katıyorlar.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *