PKK'dan dehşete düşüren talimat: Süreç bittiğinde başlatacağız

Gültekin Avcı'dan şok PKK iddiası: Bu sistemi iç savaş için kurmuşlar. Faraşin'de toplanan 20.000 kişi arasında 1500''den fazla kişi milis gücü olarak atanmış durumda. Çözüm süreci bittiğinde derhal iç savaş başlatacaklar

PKK'dan dehşete düşüren talimat: Süreç bittiğinde başlatacağızPKK 15 Ağustos''u Laleş yaylasında kutlamak için halkı zorlamış
PKK: "Suriye''de çok elemana ihtiyacımız var şu ara.

Örgüte adam lazım"Örgüte 40 eleman kazandıran kişiye askeri bir rütbe veriliyor.

Askeri bir statü verilen kişilere Glock marka tabancalar dağıtılıyor
Faraşin ''de toplananlar,

arasından 1500''den fazla kişi milis gücü olarak atanmış durumda.

Sistem iç savaş için kurmuşlar.Bırakın çekilmeyi, PKK eski kadrolarının hepsi silah ve mühimmatıyla kent ve kasabalara yerleşmiş.

PKK'dan 1500 milise talimat: Çözüm süreci bittiğinde derhal iç savaş başlatacağızPikapların üzerine ellerinde hazır olan uçaksavarlar yerleştirecekler.

Bugün Gazetesi yazarı Gültekin Avcı PKK''nın 20-30 terörist cenazesini Laleş Yaylası ’ndan Faraşin’e törenle nakletmek için tehditle 18-20 bin kişiyi toplamasıyla ilgili şok iddiaları köşesine taşıdı.

İŞTE O YAZI
PKK''da iç savaş hazırlığı

Şırnaklı dostlarla son görüşmemiz bende vahim kaygılar oluşturdu.

Cemil Bayık''ın, Karayılan''ın ve Sabri Ok''un istikrar arz eden "Büyük savaş olur" tehditleri boş değilmiş.

Ramazan Bayramı öncesi halkı uyarmış PKK.

"Böyle oturduğunuz yerde bayram olmaz. Laleş yaylasına geleceksiniz. Şehit cenazeleri için tören yapacağız" diye dayatmışlar.

Ramazan Bayramı ve PKK''nın 15 Ağustos''u Laleş yaylasında kutlanmış PKK zoruyla.

PKK 20-30 civarında terörist cenazesini Laleş yaylasına toplamış bekletiyor.

Halkı her defasında cenaze merasimine zorlamak ve propagandaya tabi tutmak için bu cenazeleri toplu olarak değil, birer ikişer Faraşin yaylasına naklederek merasim yapıyorlar.

Halka "17 ve 18 Ağustos''ta yine Laleş yaylasında olacaksınız, şehitlerimizin cenazesini Faraşin''e götüreceğiz" talimatı veriyorlar.

Çaresiz halk yine Laleş''in yolunu tutuyor.

Gitmeseler ne olur diye sordum.

- Hepsinin neyi var neyi yok biliyorlar. Gelmezlerse arabası olanın arabasını yakıyorlar. Evi olanın evini basıyorlar, molotof atıyorlar, dövüyorlar, esnafın işini bozuyorlar ya da kaçırıp dağa götürüyorlar. Ne yapsın halk?
18.000-20.000 civarında kişi toplanıyor yaylada.

2 gün boyunca vatandaşları Faraşin''de tutuyor PKK. (17-18 Ağustos)O gün yani sadece 4 gün önce Faraşin''de 220 kişiyi daha alıp dağa götürüyorlar.Beytüşşebap Belediye Başkanı''nın kızı da PKK silahlı gücü HPG''ye katılanlar arasında.
Faraşin''de toplanan takriben 20.000 kişi (BDP''liler de var) karşısında silahlı PKK/HPG yetkililerinin yaptıkları açıklama şu:"Suriye''de çok elemana ihtiyacımız var şu ara. Örgüte adam lazım. Hepiniz adam toplayın örgüte. Karşılığını alacaksınız."

Bir PKK''lı örgüte 40 eleman kazandırırsa, KCK onu örgütte terfi ettiriyor.

Örgüte 40 eleman kazandıran bir vatandaşsa, ona askeri bir rütbe veriliyor.

Eleman kazandırana askeri statü

Ayrıca örgüte eleman kazandıran kişilere, yakın istikbal için ''Kürdistan''da kaymakamlık, hâkimlik, savcılık, yöneticilik ve bürokratlık gibi seçkin meslekler ve makamlar vadediliyor.

Örgüte 30-40 eleman kazandıran her bir vatandaşa KCK''ca mevcut halde kullanılmak üzere askeri bir statü veriliyor. Ve kendi milislerini oluşturması için hak tanınıyor. Bu kişiler KCK/PKK silahlı mücadelelerine katılmak için etrafında milisler oluşturuyor.

Örgüte 40 eleman kazandıran ve kendisine bu sebeple askeri bir statü verilen kişilere/vatandaşa Glock marka tabancalar dağıtılıyor. Bu kişilerin etrafında oluşturdukları/topladıkları milislerin her birine KCK tarafından Kalaşnikof otomatik tüfek dağıtılıyor.

Bunlar şu anda yaşanıyor.

Halk içinde PKK''ya bağlı Glock taşıyan ve kendine bağlı Kalaşnikoflu milisler olan kişiler var artık.

Bu sistemi iç savaş için kurmuşlar.

Faraşin''de toplanan 20.000 kişi arasında 1500''den fazla kişi milis gücü olarak atanmış durumda.

Bunlara HPG unsurlarınca Faraşin''de milis eğitimi vermişler, vermeye devam ediyorlar.PKK''ca, kendi milislerine kendi binalarında nasıl çarpışacaklarına dair silahlı eğitim veriliyor.PKK Faraşin''de 1500''den fazla sayıda belirlenen milislere ayrı bir konuşma yapılıyor.

Bu konuşmada örgüt olarak iç savaşa hazırlandıklarını, çözüm süreci bittiğinde derhal iç savaş başlayacağını, savaş başlayınca pikap araçların getirilmesi gereken yerleri ve zamanı, kimlerden talimat alacaklarını söylemişler.

‘Çekilme falan yok’

Neden pikap araçlar diye sordum.

Pikapların üzerine ellerinde hazır olan uçaksavarları raptedeceklermiş. Uçaksavar ve füzelerin raptedileceği pikap araçların plakaları bile çoktan belirlenmiş.

HPG yetkilileri "Hem Suriye için hem Türkiye için güçlü olmamız lazım. Suriye''de netice alıncaya kadar Türkiye''de savaşmadığımız her gün kârdır. İki cephede birden savaşamayız" açıklaması yapıyorlar.

Ve PKK yetkilileri daha 4 gün önce 17-18 Ağustos''ta Faraşin''de binlerce kişiye şunları ilan etti:"Çekilme falan yok. 100 yıldan beri Kürtler''in en güçlü ve bilinçli olduğu dönemi yaşıyoruz. Bu gücü çözüm süreciyle harcamayacağız. Bağımsızlığımız için var gücümüzle çalışıyoruz. Çekilme falan yok..."

Bırakın çekilmeyi, PKK eski kadrolarının hepsi silah ve mühimmatıyla kent ve kasabalara yerleşmişler.Şırnaklı dostlarım PKK''lıların ellerinde silahla halka daimi şekilde silahlı propaganda yaptıklarını, eskisi gibi dağlarda yaya değil, şehirlerde ve karayollarında ellerinde silah, araçlarla gezdiklerini söylediler.''Herkes onları ellerinde silah, arabalarla kol gezerken görüyor''diyorlar.

Sadece kontrol noktalarına araçla yanaşmıyorlarmış.

Bunun dışındaki tüm bölgede rahatlıkla ellerinde silahlar, araçlarla geziyorlar.

Daha anlatacaklarım çok ama sütunu aştık bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir