"Piyasalarda balon yok"

FED eski başkanı Alan Greenspan piyasalarda balon olmadığını belirtirken FED parasal politikasının önemli bir deney olduğunu söyledi.

FED eski başkanı Alan Greenspan, piyasaların balon bölgesinde olmadığını, Washington yönetiminin kafası karışık mali politikasının belirsizlik yarattığını ve ekonomik büyümeyi frenlediğini söyledi. 
    
Fox Business'a konuşan Greenspan, ortalama bir yatırımcının bir hisse senedine yatırımdan beklediği getiri oranını ifade eden hisse senedi primine işaret ederek, hisse senedi priminin hala normalin oldukça altında olduğuni savundu. 
    
Greenspan, "Yanlış gidebilecek bir çok şey var. Ancak piyasada balon olduğunu ve piyasanının ciddi problemler yaratabilecek bir durumda olduğunu söylemenin olayı abartmak olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

FED’in son 5 yıldır uyguladığı para politikasını bir deney olarak adlandıran Greesnpan ‘umarın bu deney işe yarar’ dedi. Belirsizliğin iş dünyası ve tüketici üzerinde etkili olduğunu kaydeden FED’in eski başkanı endişelerin yatırımcının önünü kestiğine dikkat çekti. 

Probleminin temeli olarak Washington’ı işaret eden Greenspan, uzun vadede yaşanan belirsizliğin en çok 30 yıllık tahvillerde kendisini gösterdiğini dile getirdi.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir