Pimco: Tahviller için boğa durumu

Pimco portföy yöneticisi ve başkan yardımcısı Tony Carescenzi 2014'de tahvil faizleri için boğa durumunu öngörüyor.

pimco: tahviller icin boga durumu Fed varlık alımında azaltıma resmen başlıyor. Bu konjonktürde tahvil faizleri nasıl etkilenecek? Pimco'dan Tony Crescenzi'ye göre, uzun dönemli tahvil oranları, ABD Merkez Bankası'nın(Fed) varlık alımını azaltması ile normalleşecek; fakat merkez bankası politikaları kısa dönemli tahvil faizlerinin 2015'in ikinci yarısına kadar değişmesini engelliyor.

CNBC'de ''Squawk Box'' programına konuk olan Crescenzi ''Fed uzun dönemli faiz oranlarında hakimiyetini kaybetti. Kısa dönemli faiz oranları kontrol ediliyor ve oran yükselişi yakınlaşana kadar kontrol edilmeye devam edecek ve Fed'in bize aktardığına göre, bu muhtemelen 2015'in yarısına kadar gerçekleşecek.
 
Pimco'da portföy yöneticisi ve başkan yardımcısı olan Carescenzi, yatırımcıların uzun dönemli tahvil faizlerinin yükselişine hazırlanmak için zamanı olduğunu, çünkü Fed'in, geçtiğimiz hafta Ocak ayında azaltıma başlamadan önce, Mayıs ayında zaten varlık azaltım kararını açıkladığını ifade etti.

Fed politikaları 10 yıllık tahvil faizlerini yüzde 4 seviyesinin altında kontrol altında tutmaya yardımcı oluyor ve önümüzdeki sene ağırlıklı olarak yüzde 2,75-3,25 oranları arasında gerçekleşecek.

Pimco 2014'de GSYH büyümesinin yüzde 2,5 olarak gerçekleşmesini öngörüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir