Pegasus'un Kuveyt hattını Cumhurbaşkanı Gül açtı

Pegasus, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımı ile resmi açılışını yaptığı Kuveyt hattı ile birlikte uçuş ağını, 32 ülkede toplam 79 noktaya ulaştırırken, sunduğu rekabetçi fiyatlarla Kuveyt'i de uçmanın kolay yolu ile tanıştırıyor.

pegasus'un kuveyt hattini gul acti

Kuveyt, 2 Nisan 2014 - Pegasus, 26 Mart'ta ilk uçuşunu gerçekleştirdiği Kuveyt hattının resmi açılışını Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'nın ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımı ile gerçekleştirdi.

Avrupa'nın en hızlı büyüyen ve Türkiye'nin en genç filosuna sahip Pegasus Hava Yolları, Kuveyt'i 7 Mayıs'a kadar haftanın 4 günü sonrasında haftanın her günü düzenlenen karşılıklı seferlerle 45 noktaya bağlayacak.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, iki ülke arasında gelinen noktaya dikkat çekerek, Pegasus'un uçuşlarının buna katkı sağlayacağını dile getirdi.  Gül, "Pegasus da artık Kuveyt'e uçmaya başladı. Yaz döneminde Türkiye ile Kuveyt arasında günde toplam 5 uçuş gerçekleşecek. Pegasus'un bu uçuşları misafirler için de faydalı oluyor. Başarılarınızın devamını diliyorum." diye konuştu.

Ali Sabancı: "Kuveyt'li misafirlerimizi ucuz fiyatlarla tanıştırmaya geldik!"

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın da katıldığı törende konuşan Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ise; "Uçmayı herkes için bir hak haline getiren hava yolu olarak, Kuveyt'i Türkiye ve ötesiyle yakınlaştırmaktan, sınırları kaldırıyor olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Pegasus olarak Ortadoğu'nun potansiyeline inanıyoruz. Kuveyt; Tahran, Erbil, Beyrut, Tel Aviv, Doha ve Dubai'den sonra Ortadoğu'daki 7. uçuş noktamız. Şu an haftada 4 sefer olarak başladığımız uçuşlarımızı, 7 Mayıs'tan itibaren haftanın her günü gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Uyguladıkları rekabetçi politika ve fiyatlar ile hava yolunu halkın yolu haline getirdiklerini bildiren Sabancı, sözlerine şu şekilde devam etti: "Pegasus, hem Türkiye'de hem de uçtuğu  32 ülkede rekabeti canlandıran hava yolu oldu. "Hava yolunu halkın yolu" haline getirme hedefimiz, uçmaya başladığımız tüm ülkelerde gerçek oluyor. Uçtuğumuz coğrafyalardaki misafirlerimiz çok daha uygun fiyatlarla uçakla seyahat edebiliyorlar. Bunu Beyrut'ta da, Barselona'da da, Moskova'da da başardık. Kuveyt'li misafirlerimiz de artık Pegasus'la ucuza uçmanın avantajını yakalayacak. Amacımız; Kuveytli misafirlerimizi uygun fiyatlı seyahatle tanıştırmak, turizm ve ekonomisine katma değer yaratmak. Kuveyt'i uçuş ağımıza katmış olmaktan dolayı büyük mutluluk içindeyiz."

Pegasus, Kuveyt'i 45 noktaya bağlıyor

Pegasus misafirleri Kuveyt'e Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 22.00'de; Kuveyt Uluslararası Havaalanı'ndan ise ertesi gün 02:55'te kalkan karşılıklı seferlerle uçuyor. Pegasus seferleri 7 Mayıs'tan itibaren haftanın her günü karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.

Pegasus, misafirlerini Kuveyt'e yurt içinde Adana, İzmir, Antalya, Bodrum, Diyarbakır, Dalaman, Ankara, Elazığ, Trabzon, Van, Hatay olmak üzere 11 noktadan; yurt dışında ise Amsterdam, Stokholm, Atina, Barselona, Belgrad, Berlin, Bologna, Basel, Brüksel, Bükreş, Köln, Kopenhag, Moskova, Donetsk, Düsseldorf, St. Etienne, Kıbrıs, Roma, Frankfurt, Kharkiv, Lviv, Madrid, Marsilya, Münih, Paris, Priştine, Saraybosna, Üsküp, Londra, Stuttgart, Tiran, Tel Aviv, Viyana, Zürih olmak üzere 34 noktadan; toplamda 45 noktadan bağlantılı olarak uçuruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir