Patronlardan halka arza izin çıkmadı

Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Boydak İstikbal Mobilya'nın halka arzı konusunda patronları ikna edemediklerini, Hes Kablo'yu halka arz etme planları olduğunu belirtti.

Patronlardan halka arza izin çıkmadı

CEREN DİLEKÇİ / Sekiz sektörde 41 şirketiyle faaliyetlerini sürdüren Boydak Holding, mobilya grubundaki markası İstikbal'de hedef büyüttü. 

 

Boydak Holding CEO’su ve İstikbal Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak, yurtdışında 60 ülkedeki 300 münhasır mağaza ve tüm Türkiye’ye yayılmış 750’yi aşkın mağazası ile tüketiciye ulaşan İstikbal'i, dünyanın ilk üç mobilya üreticisinden biri olması için çalışacaklarının bilgisini verdi.

 

İstikbal Mobilya'nın yeni dönem stratejilerinin paylaşıldığı basın toplantısında konuşan Memduh Boydak, hedefledikleri noktaya yeni logolarıyla gireceklerinin bilgisini vererek ''Yeni logomuzdaki üç dalga boyu bir yandan ergonomi, estetik ve erişilebilirliği simgelerken bir yandan da ilk üç hedefimizi bize hatırlatıyor’’ diye konuştu.

 

2012 yılını 5.6 milyar TL’lik toplam ciro ile tamamladıklarını bildiren Boydak, toplam cironun yaklaşık yüzde 57’sini mobilyadan elde ettiklerinin bilgisini verdi. İstikbal Mobilya'nın Türkiye’de yüzde 30 olan pazar payını 2023 hedefleri doğrultusunda çok daha yukarı çıkarmak istediklerini söyledi.  Türkiye’nin toplam bitmiş ev mobilyası ihracatının dörtte birini tek başına gerçekleştirdiğini ifade eden Boydak, 2023 yılı itibariyle bitmiş ev mobilyası ihracatının 400 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini söyledi.

 

2023'e en büyük üç üreticiden biri olma hedefiyle koştuklarını dile getiren Boydak, Kuzey Afrika ile Ortadoğu bölgelerinin büyümeye hız verecek bölgeler olmaya devam edeceğini bildirdi. 

 

50 MİLYON TL BÜTÇE AYIRDI

 

Boydak Holding Mobilya Grubu Pazarlama Koordinatörü Bilal Uyanık ise yaptığı konuşmada, ‘Her ev güzeldir’ sloganı ile, markanın yeni büyüme hedefleri paralelinde yepyeni bir logo ve kurumsal kimlik oluşturduklarını kaydederek yeni İstikbal logosunun New York menşeili  Chermayeff & Geismar Grubu’nun imzasını taşıdığını açıkladı.

 

Yeni logonun tasarlanması ve sahadaki tüm uygulaması için yaklaşık 50 milyon TL’lik bütçe ayırdıklarını belirten Bilal Uyanık, şöyle devam etti: “Eylül ayı sonuna kadar ana arterlerdeki büyük metrekareli tüm mağazalarımızı yenilemeyi hedefliyoruz. Yıl sonuna kadar toplam 400 mağazada mağaza içi dekorasyon değişiklikleri de dahil olmak üzere, yeni kurumsal kimlik çalışmalarının tamamlanmasını planlıyoruz. Bu logo değişikliği 750’den fazla bayisi, 5 bine yakın satış noktası,300 ü aşkın yurtdışı mağazası, çalışanları ve alışveriş yapan tüm tüketiciler düşünüldüğünde çok geniş bir kitleyi yakından ilgilendiren bir yenilik. Bu marka tam 57 yıldır insanların evinden içeri giren, onların yaşam alanlarına anlam ve değer katan bir marka. Her geçen yıl büyüyen, Türkiye’de ve dünyada daha fazla tüketiciye ulaşan bu markanın büyüme yolculuğunda, yenilenen logomuzla çok daha heyecanla, çok daha azimle, tüketicimize çok daha fazla yakınlaşarak yer alacağız.” 

 

''İSTİKBAL'İN HALKA ARZINDA PATRONLARI İKNA EDEMEDİK, HES KABLO BORSAYA GELECEK''

 

İstikbal Mobilya'nın halka arzına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Boydak, halka arz konusunda patronları ikna edemediklerini söyledi. 

 

Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Boydak, şirket olarak yıllardır özkaynak fazlasıyla çalıştıklarını kaydederek İstikbal Mobilya'nın halka arzı konusunda patronları ikna edemediklerini belirtti. 

 

Bekir Boydak, Boydak Holding bünyesinde faaliyet gösteren ve uluslararası arenalarda büyüme planları olan Hes Kablo'yu bir kaç sene içerisinde halka açma planları olduğunu ifade etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir