Parasız kalan Komşu otomobilini bırakıyor

Yunanistan'da ekonomik krizin 4'üncü yılına girilirken, kemer sıkma politikaları konut, yazlık ev, arazi ve özellikle otomobillerin değerini düşürdü.

parasiz kalan komsu otomobilini birakiyor Sabah'tan Stelyo Berbarakis'in haberine göre gelirleri yaklaşık yüzde 40 azalan Yunanların zorunlu olarak "tasarruf" kavramıyla tanışmasının sonucunda, elden çıkarılmaya başlananlar arasında ilk sıraya araçlar çıktı. Sahibi oldukları birden fazla aracın vergisini ödememek için plakalarını vergi dairelerine iade eden Yunanların sayısı her geçen yıl artmaya başladı. İstatistiklere göre, Kasım 2013'te iade edilen plaka sayısı 30 bin 365'i buldu. Son 4 yıldaki toplam rakam ise 1 milyon 377 bin 212 oldu.

3 MİLYONU VERGİSİZ
10 milyon nüfuslu ülkede 2012'dea vergi dairelerine kayıtlı 9 milyon 27 bin 471 adet otodan, 3 milyon 104 bin 49'unun de oto vergisini ödemediği açıklandı. Yapılan zorunlu tasarruflar, Yunanların olmazsa olmazları "ev, yazlık ev ve oto sahibi olmak" üçlüsünü bozdu. Bu girişim Yunanların en az bir oto ile yetinmeyi amaçladıklarını gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

41 − 37 =