Para dolu küvetle vergiye takıldı

Filipinlerin en büyük yolsuzluk davasında yargılanan iş kadını Janet Napoles’in kızı ülkeyi karıştırdı.

Para dolu küvetle vergiye takıldı

23 yaşındaki Jeane Napoles, para dolu bir küvetteki fotoğraflarını sosyal medyada paylaşınca hakkında vergi kaçakçılığı şüphesiyle soruşturma başlatıldı.
ABD yaşayan Jeane Napoles’in ünlü tasarımcılara ait kıyafetlerle, değerli taşlarla süslü ayakkabılarla ve lüks otomobillerle çektirdiği fotoğraflar yüzde 28’i yoksulluk içinde yaşayan Filipinler’de büyük tepki çekti. Filipinler’de vergi işlerinin başındaki isim olan Kim Henares, Jeane Napoles’le ilgili bir soruşturma yürüttüklerini belirterek, “Gazete okuyoruz, interneti takip ediyoruz. Onunla ilgili şeylerden böylece haberimiz oldu” dedi.

1.3 milyon $’lık daire
İngiliz Daily Mail gazetesi moda tasarımı öğrencisi olduğu belirtilen Napoles’in Los Angeles’ta 1.3 milyon dolarlık bir dairesi olduğunu yazdı. Filipinli yetkililere göre, 2008 yılından beri ABD’de de vergi ödemediği belirtilen Napoles’in sadece son 2 yıldaki vergi borcu 744 bin dolar civarında.  
Jeane Napoles’in tutuklu yargılanan annesi bazı Filipinli milletvekillerinin de adının karıştığı bir davada 232 milyon dolarlık bir yolsuzluğa yardım etmekle suçlanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

75 − 72 =