Özel sermaye şirketlerine katı denetim

ABD Sermaye Piyasası Kurulu, hedge fonlardan sonra şimdi de gözünü özel sermaye şirketlerinin üzerine dikti.

ozel sermaye sirketlerine kati denetim Satın alma firmaları ile çalışan bir hukuk firmasından alınan bilgilere göre, ABD finans düzenleyicileri hedge fonlarıyla ilgili yasal davalarında kazanan taraf olduktan sonra, bu kez gözlerini özel sermaye şirketlerinin üzerine diktiler.

ABD Sermaye Piyasası Kurulu (SEC), hedge fon sektörüne yasal kısıtlama getirdi ve dava Kasım ayında içeriden tüyo alarak alım satım yaptığı için SAC Capital'a 1,8 milyar rekor yüksek seviyede ceza kesilmesi ile sonuçlandı.

Financial Times'da yer alan Madison Marriage haberine göre, hukukçular, bu olaydan sonra başta özel sermaye şirketleri olmak üzere alternatif yatırım endüstrisinin diğer köşelerinin de yakın incelemeye alınacağını ifade ettiler.

Hukuk firması Sidley Austin'ın ortaklarından biri olan Timothy Spangler ''Şu anda özel sermaye firmalarının soruşturması, beş yıl önce hedge fonlar için yapılan ile aynı yerde duruyor. Geçtiğimiz senelerde özel sermaye fonlarına çok fazla bir prosedür uygulanmazdı; fakat artık muhtemelen bu değişecek'' şeklinde konuştu.

SEC'de menkul kıymetler dolandırıcılığı eski başkanı olan ve şu anda hukuk şirketi BakerHostetler'da şirket soruşturmaları eş başkanlığı yapan John Carnet ''Şu anda özel sermaye şirketleri üzerinde para akışı yolsuzluğu ile ilgili büyüyen bir araştırma yapılıyor'' dedi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir