OnePlus 5'in özellikleri ve fiyatı şok etti

Geçtiğimiz gün düzenlenen özel bir etkinlikle tanıtılan OnePlus 5’in fiyatı da belli oldu. İşte OnePlus 5 fiyatı ve konu hakkındaki diğer detaylar.

Teknoloji gündemini uzun süredir meşgul eden konulardan biri olan OnePlus 5, sonunda geçtiğimiz gün tanıtıldı. OnePlus’ın yeni amiral gemisi modelini bu kadar önemli kılan şey ise üstün teknik özelliklerine karşın, orta segment bir modelin fiyatına sahip olmasıydı.

En azından tanıtıma kadar sızdırılan bilgiler hep bu doğrultudaydı. Genel kanı OnePlus 5’in 6GB RAM kullanan versiyonunun 470 dolardan satışa sunulacağı yönündeydi.

Fakat OnePlus geçtiğimiz gün düzenlediği etkinliğin ardından, cihazın Çin’deki satış fiyatını tahmin edilenin de altında bir etiketten duyurdu. 

OnePlus tarafından yapılan resmi açıklamada OnePlus 5 fiyatının 2999 yen yani 440 dolar olacağı belirtildi. Cihazın 8GB RAM’li versiyonu ise 3499 yen yani 510 dolardan satışa sunulacak. OnePlus 5’in özelliklerini göz önüne aldığımızda bu fiyatların fazlasıyla uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Zira birçok akıllı telefon üreticisi, 440 doları orta segment modelleri için talep ediyor. Bu duruma en basit örnek ise Samsung. Güney Koreli teknoloji devinin 21 Nisan’da satışa sunduğu Galaxy S8, Amerika’da 725 dolardan satışa sunulmuştu. Kaldı ki, Amerika Galaxy S8 fiyatının en düşük olduğu bölgelerden birisi. Arada neredeyse 300 dolarlık bir fark mevcut. Üstelik, S8’in OnePlus 5’e oranla öyle önemli bir artısı da bulunmuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *