Obamacare imalatçıyı zora sokuyor

Ulusal Sanayi Odası'nın yapmış olduğu ankete katılan imalatçıların yüzde 32'si Obamacare uygulamaları yüzünden 2014 iş hedeflemelerini düşürdüklerini ifade ettiler.

obamacare imalatciyi zora sokuyorUlusal Sanayi Odası'nın yapmış olduğu son çalışmaya göre, Obamacare'in başarısızlığı ve artan sağlık masrafları imalatçıları zora sokuyor. Obamacare ve belirsiz bekleyiş yüzünden imalatçılar yatırım yapamıyor ve büyüyemiyorlar. 

Ankete katılanların yüzde 32'si Obamacare uygulamaları yüzünden 2014 iş hedeflemelerini düşürdüklerini ifade ettiler. Buna ek olarak, katılımcıların yüzde 20.2'si iş yatırımlarını kestiğini veya azalttığını söylerken yüzde 23,1 oranında Amerikalı işveren ise işe alımlarını frenlediklerini belirtti.
Genel olarak baktığımızda, ankete göre imalatçıların yüzde 77.2'si artan sağlık sigortası masraflarının en temel iş zorluğu olduğunu ifade ediyorlar.
Yapılan çalışmaya göre; imalatçıyı zora sokan diğer koşulların başında yüzde 76,1 oranıyla vergi, yönetmelikler ve hükümet belirsizlikleri geliyor. Yurtiçi ekonominin zayıflığı ve satışlar ise listeye yüzde 51,9 oranıyla girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir