Obama orta sınıfı destekleyecek

ABD Başkanı Barack Obama'nın Kongre'ye kurumlar vergisinde indirim gibi orta sınıf istihdamına destek olacak yeni bir öneri sunacağı bildirildi.

Obama orta sınıfı destekleyecek

Beyaz Saray yönetiminden yetkililere dayandırılan habere göre, Obama büyük bütçe açığı kesintisi paketinden vazgeçme niyetinde değil ancak Başkan, Cumhuriyetçilerle arasında bütçe kesintileri konusunda devam eden çekişme nedeniyle yeni bir öneri ortaya koymaya hazırlanıyor.

Obama, yeni önerisi kapsamında, seçim öncesi de sözünü verdiği gibi orta sınıfa destek olmayı hedefliyor.

Başkan Obama, en son yaptığı bir konuşmada, ekonomik canlanmadan yoksulların ve orta sınıfın payını almasını sağlama konusunda kararlı olduklarını söylemiş, “Başkanlık dönemimin geriye kalan döneminde tek istediğim ülke ekonomisini yeniden tüm Amerikalılar’a yarar sağlayacak hale getirmek” demişti.

Obama’nın planına Cumhuriyetçiler’in tepkisi merak ediliyor.

SAĞLIK HİZMETLERİ REFORMUNU ERTELEME KARARI 12 MİLYAR DOLAR MALİYET YARATACAK
 ABD'de partiler üstü bir kuruluş olan Kongre Bütçe Ofisi (CBO) tarafından hazırlanan rapora göre, ABD Başkanı Barack Obama'nın sağlık hizmetleri reform yasasının uygulanmasını erteleme kararı 12 milyar Dolar maliyet yaratacak. CBO ayrıca, 2014 yılında 1 milyon kişinin işverenlerin ödeyeceği sağlık sigortasından mahrum kalacaklarını öngördü. 
    
Obama yönetimi, sağlık hizmetleri reformunun uygulanmasını 2 Temmuz'da alınan beklenmedik bir karar ile ertelemişti.
    
Obama'nın sağlık hizmetleri reformu 50 ve üzerinde çalışanı bulunan işverenlerin çalışanlarına sağlık sigortası sunmalarını veya 1 Ocak'tan başlayarak ceza ödemelerini öngörüyordu. Ancak erteleme sonrasında bu yasza 2015 yılında yürürlüğe girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir