Obama borç limitini kabul etmeyecek

Geçtiğimiz hafta sonu, Bütçe Komitesi Başkanı Paul Ryan Cumhuriyetçiler'in borç tavanının arttırılmasını isteyecekleri ifade etmişti. Ryan'a Beyaz saraydan yanıt gecikmeden geldi.

obama borc limitini kabul etmeyecekBütçe Komitesi Başkanı Paul Ryan'ın geçtiğimiz hafta sonu Cumhuriyetçilerin borç tavanının genişletilmesini isteyeceğinin sinyallerini vermesinin ardından Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama ABD borç tavanının yükseltilmesini imzalamayacağını söyledi.

Beyaz Saray basın sözcüsü Jay Carney yapmış olduğu açıklamada ''Obama'nın pozisyonu değişmeyecek'' ifadelerini kullandı.

Pazar günü Fox Haber'e konuşan Ryan ''Cumhuriyetçiler ve Senato toplanmalı ve borç limiti ile ilgili bir çözüm bulmalılar. Biz borç limitinden başka hiç bir şey istemiyoruz. Borç limiti savaşını nasıl kazanabileceğimize karar vermeliyiz'' ifadelerini kullanmıştı.

Ekim ayında, Kongre borç limitini 7 Şubat 2014'e kadar erteleme kararı almıştı. Borç tavanının arttırılması aynı zamanda 16 günlük hükümetin kapalı olma dönemini de sona erdirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir