O iddianame kabul edildi: Amaç intikam almak

Fethullahçı Terör Örgütü davasının iddianamesinde örgüt üyelerinin "hükümetten intikam almak" amacıyla suç işledikleri belirtildi. İddianamede terör örgütünün varlığına ilişkin somut deliller de elde edildiği belirtildi.

iddianame kabul edildi: amac intikam almakAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, "Fetullahçı Terör Örgütü üyesi oldukları" suçlamasıyla çeşitli kişiler hakkında açtığı davanın iddianamesi kabul edildi.

İddianamede sanıkların "mensup oldukları örgütün devlet içinden pasifize ve tasfiye edilmesini engellemek, devleti paralel yapının mensuplarına mahkum ve muhtaç göstermek, yeni atanan kadroların başarısız olduğunu ispatlamak, hükümetten intikam almak, yeni atanan kamu görevlilerinin suç örgütleri karşısında yeterli mücadele veremeyeceğini ortaya koymak" amacıyla suç işledikleri kaydedildi.

4'ü polis 7 kişinin yargılandığı davanın iddianamesinde "Türkiye Cumhuriyeti Devletine paralel bir 'Cemaat Devleti' oluşturulduğu ve devlet egemenliğini fiilen bu örgütün ele geçirmek için gizli faaliyet yürüttüğü iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada; böyle bir terör örgütünün varlığına ve amacına ilişkin somut deliller elde edildiği" belirtildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *