NATO Komutanı coştu: "Gerekirse Rusya'ya saldırır ve yeneriz"

NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı General Breedlove, gerekli görülmesi halinde Rusya'ya saldıracaklarını belirtti.

nato komutani: gerekirse rusya'ya saldiririz

ABD Temsilciler Meclisi'nde konuşan Breedlove, ABD Avrupa Komutanlığı (EUCOM) ve NATO'nun Rusya ile savaşmaya hazır olduğunu belirterek, "Gerekirse saldırırız ve galip geliriz" dedi.

BİRLİĞİMİZİ BOZMAK İSTİYOR

Rusya'nın ABD ve NATO ile düşman olmayı tercih ettiğini söyleyen Breedlove, “Bu nedenle Rusya, ABD'ye ve Avrupa'daki müttefiklerimize karşı tehdit oluşturuyor. Uluslararası arenadaki genel kabul görmüş kuralları 'yeniden yazmaya' çalışan Rusya, 'tampon bölge' kurmak için komşu ülkeler üzerindeki tartışılmaz nüfuzunu kullanmayı hedefliyor" açıklamasında bulunan ABD'li general, "Bu bağlamda Rusya, Trans-Atlantik'teki birliğimizi bozmak istiyor" dedi.

BU KÜRESEL BİR SORUN VE KÜRESEL TEPKİ GEREKTİRİYOR

Breedlove'ın Ocak ayı sonunda hazırladığı yeni strateji metninde, Rusya başlıca tehdit olarak belirlenmiş ve gerekçe olarak da, 'Rusya'nın Avrupa'daki komşuların egemenliğine yönelik saygısızlığı, Arktika'da askeri gücünü artırması ve başta Suriye olmak üzere EUCOM'un sorumluluk alanındaki gerçekleştirdiği eylemler’ gösterilmişti.

Strateji metninde, "Rusya, çeşitli bölgelerdeki müttefiklerimize ve ortaklarımıza meydan okuyor. Bu küresel bir sorun ve küresel tepki gerektiriyor" denmişti.

*********** YORUM ***************

Yüce ALLAH (cc) Tevbe Suresinin 8. ayetinde , NATO, BM ve AB gibi İKİ YÜZLÜ toplulukları aşağıdaki gibi tarif etmiş..

(TEVBE/8); “Müşriklerle nasıl sözleşme olabilir ki, size galip gelseler hakkınızda ne bir yemîni, ne de bir anlaşma ve sözleşmeyi gözetirler. Ağızları ile sizi râzı etmeğe çalışırlar, fakat kalpleri geri çekilir. Onların çoğu küfürde ısrar eden fasıklardır.”

BOSNA'daki yağma, tecavüz ve katliamlar ile AFRİKA'daki çok sayıda katliam BM eliyle yapılmıştı.. Çok sayıda örnek verilebilir..

NATO, hiç utanmadan Lüksemburg'un üstü düzey bir yetkilisine 'Türkiye ile Rusya arasında olanlar NATO'yu bağlamaz' dedirtmişti..

Dilleri başka kalpleri başka bu iki yüzlü NATO, BM ve AB toplulukları TEVBE suresi 8. ayette gayet güzel açıklanmış.

Allah, hayır, hikmet ve merhamet sahibidir.. ZAFER, kaçınılmaz olarak inananların olacak inşaallah..

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *