Mursi yanlılarına ateş açıldı

Mısır'da Cumhurbaşkanı Mursi'nin askeri darbeyle indirilmesi sonrası gerginlik devam ediyor. Taraftarları Mursi'nin ev hapsinde tutulduğu Savunma Bakanlığı'na yürümek istedi. Ateş açılması sonucu birçok göstericinin yaralandığı iddia edildi.

Mursi yanlılarına ateş açıldıMısır'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin önceki gün askeri darbeyle görevden uzaklaştırılması sonrası gerginlik devam ediyor.

Uluslararası haber ajansı Reuters, taraftarlarının devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin ordu tarafından ev hapsinde tutulduğu Savunma Bakanlığı'na yürüdüğünü duyurdu. Yüzlerce Mursi taraftarının açılan ateş sonrası durdurulduğu ve yaralılar olduğu ileri sürüldü.

ATEŞ AÇILDI

Nasır City bölgesindeki Rabia El Adeviye Camisi önünde 100 binden fazla Mursi taraftarının toplandığı belirtiliyor. Kahire'nin güneyindeki El Heram mahallesinde devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek yürüyüşü düzenleyenlere açılan ateşte yaralılar olduğu iddia edildi.

TOPLU CUMA NAMAZI

Cumhurbaşkanı Mursi taraftarları başkent Kahire'nin Nasır City bölgesindeki Adeviye meydanında Cuma namazı için toplandı. Mursi'ye destek veren sloganlar atan göstericiler, meydanda namaz kıldı.

SİNA'DA OLAĞANÜSTÜ HAL

Mısır ordusundan yapılan açıklamada ise, Sina yarımadasının güneyinde ve Süveyş'te olağanüstü hal ilan edildiği belirtildi.

HAVAALANINA SALDIRI

Olağanüstü hal ilan edilmesine, Sina yarımadasında El Ariş Havaalanı, orduya ait bir kontrol noktası ve Refha'da bir bir polis karakolunun saldırıya hedef olması gösterildi. Saldırılarda bir asker ölürken, iki asker de yaralandı.

MISIR'IN ÜYELİĞİ ASKIDA

Afrika Birliği de, ordunun yönetime el koyması nedeniyle Mısır'ın üyeliğini askıya aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir