Moody's: Çin bankacılık sisteminin görünümü 'durağan'

Moody's Investros Service, Çin'in bankacılık sisteminin görünümünün durağan olduğunu Çin bankalarının genel performansının gelecek 12-18 ayda kredi notuseviyelerine paralel olmaya devam edecği değerlendirmesini yansıttığını bildirdi.

moody's: cin bankacilik sisteminin gorunumu 'duragan' Moody's Investros Service, Çin'in bankacılık sisteminin görünümünün durağan olduğunu, Mart 2011'den bu yana 'durağan' olan görünümün Çin bankalarının genel performansının gelecek 12-18 ayda kredi notuseviyelerine paralel olmaya devam edecği değerlendirmesini yansıttığını bildirdi. 
   
Moody's Başkan Yardımcısı Christine Kuo yaptığı değerlendirmede,"Durağan görünüm, Çin'in istikrarlı büyüme yolunda kalacağı ve düzenli reform ajandasını takip edeceği görüşümüz ile destekleniyor. Biz aynı zamandda Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi'nin Kasım ortasındaki toplantısından sonra yapılan açıklamaları da not ettik"ifadelerini kullandı.
   
Moody's Çin bankalarının varlık kalitesinde ve karlılıklarında 2014 yılında olası bir kötüleşmenin, bu bankaların kredi ölçüm değerlerlerinde cari notlarını negatif şekilde etkileyecek derecede olmasını beklemediğini de vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir