Moody's beklenen Türkiye raporunu açıkladı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'ye yönelik bir rapor yayımladı.

moody's beklenen turkiye raporunu acikladi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'ye yönelik bir rapor yayımladı.

Moody's raporunda, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonucunun Türkiye'nin yapısal sorunlarını çözmeyeceği belirtilirken, yapısal reformların takviminde gecikmeler gözlenebileceği ifade edildi.

Raporda büyüme hızının bu yıl yüzde 3 düzeyinde gerçekleşebileceği yorumu da yapıldı. 

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s'ten, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili açıklama geldi. Moody’s’ten yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçları Türkiye’nin temel ekonomik ve kurumsal kredi zorluklarını gidermeyecek” dedi. Açıklamanın devamında, “Çünkü politik gerginlik ve belirsizlik en az 2015 seçimlerine kadar devam edecek” denildi.

NOTA ETKİSİ

Moody's, "Yeni başbakanın atanması ve AK Parti'nin iç dinamiklerini belirleyecek parlamento seçimleri tamamlanmadan not üzerindeki etkiler tam anlamıyla netleşmeyecek" değerlendirmesine yer verdi. Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:“Politik görünüm istikrar kazanana kadar yapısal reformlar aksayabilir, bu da Türkiye’nin uluslararası piyasalardaki dalgalanmalar karşısında kırılganlaştırıyor. Moody’s, bu yıl büyümenin yüzde 3 civarında olmasını beklediklerini de belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir