Milyon götürdü, 15 binle döndü

Para transferi yapan şirketine ait 2 milyon 288 bin dolar ve 3 milyon 600 bin Suudi riyali ile sırra kadem basan güvenlikçi Cemil Güner, "Pişmanım" deyip 15 bin dolarla teslim oldu

Milyon götürdü, 15 binle döndü

Sabah'tan Osman Asiltürk'ün haberine göre güvenlik şirketine ait parayla kaçan kayıp güvenlikçi Cemil Güner (36), yaklaşık bir ay sonra polise teslim oldu. Savcılık tarafından hazırlanan iddianameye göre; olay Atatürk Havalimanı'nda 30 Nisan'da meydana geldi. Güner ve Erdem Özdil'in koruduğu zırhlı araca Alman Lufthansa Havayolları uçağına götürülmek üzere 24 çuval para yüklendi. Bir ara Özdil'in ihtiyacı üzerine araç durduruldu. İhtiyacını gören Özdil, çıkışta aracı göremedi. Özdil, Güner'i arayarak nerede olduğunu sordu. Güner kendisinin de tuvalette olduğunu 10 dakikaya geleceğini söyledi. Yaklaşık 20 dakika bekleyen Özdil, aracın gelmediğini görünce cep telefonuyla tekrar Güner'i aradı ancak telefon kapalıydı. Özdil, durumu amirlerine bildirdi. Araç, Atatürk Havalimanı İç Hatlar Kargo Bölümü'nde terk edilmiş vaziyette buldu.

TUTUKLANDI
Yapılan incelemede araçtaki para dolu 4 çuval kayıptı. Güner'in aracına yükleyip kayıplara karıştığı 4 çuvalda 2 milyon 288 bin dolar ile 3 milyon 600 bin Suudi Arabistan riyali vardı. Güner hakkında hırsızlık suçundan dava açıldı. Dava gıyabında devam ederken Güner, 24 gün sonra 15 bin dolarla Bakırköy Adliyesi'ne teslim oldu. Güner tutuklandı. Evli ve bir çocuk babası olan Güner ifadesinde sarhoşluğundan yararlanan iki arkadaşının parayı alıp kaçtığını öne sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir