Migros'un satışı yeniden gündemde

Migros'un satışı için ana ortak BC Partners JP Morgan ile Bank of America'ya yetki verdi. Haberin ardından hisseler yüzde 9'a yakın primli işlem görüyor.

Migros'un satışı yeniden gündemde

Bir süredir hakkında satış söylentileri olan perakende devi Migros'un ana ortağı BC Partners, stratejik seçenekleri değerlendirmesi için JP Morgan ile Bank of America'ya yetki verdi.

Bloomberg'de yer alan haberde, Migros'un uluslararası perakende şirketleri ile özel yatırım fonlarının ilgi alanında olduğu belirtildi. 

 

BC Partners halka arz seçeneğini kendi içinde değerlendirdiği fakat kargaşa ortamı nedeniyle hisse satışının daha yüksek bir ihtimal olduğu, henüz net karara varılamadığı ifade edildi.

 

Mayıs ayında yaptığı açıklamada Sabancı Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer Carrefoursa olarak Migros'u (MGROS) satın almayı değerlendirebileceklerini dile getirdi.

 

İlk yarıda en yüksek 20,10'u test eden Migros hisseleri ilk seansı 19,75 liradan tamamladı. İkinci seansta tavandan açılan hisseler gün sonunda yüzde 7,09 oranında yükselişle 21,15 liradan işlem gördü. (MGROS)
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir