Microsoft'tan Apple'a misilleme

Microsoft'un kendi sitesinden yayımladığı video Apple'ı kızdıracak.

Microsoft'tan Apple'a misilleme

Kendi internet sitesinde yayımladığı video ile Apple'ı hedef alan Microsoft, tüm bakışları üzerine çekti. Microsoft'un kendi sitesinden yayınladığı videoda, Apple'ın iPad'i ile Microsoft'un Windows 8'i karşılaştırılıyor. Yapılan karşılaştırma, Siri'den iki uygulamayı aynı anda çalıştırmasını isteyerek, başarısız oluşunu göstermekle gerçekleştiriliyor." Less talkin. More doing." yazısı ile biten video, zaten söylenmekte olanları da böylece göstermiş oluyor.

Yayınladığı bu videodan kısa süre sonra bir başkavideo yayınlayan Microsoft, bu sefer de özellikleri bakımından iki tableti karşı karşıya getirip Windows 8 Tablet'in daha iyi olduğunu gösteriyor. Video yalnızca özelliklerden ziyade uygulamaları da inceliyor. İncelenen uygulamalar OneNote ile Microsoft Office iken, kazanan taraf yine Microsoft oluyor. Ayrıca bu ikinci yayınlanan video da "Work easy. Play hard." mottosuyla biterek videonun anlattıklarına da ek yapmayı ihmal etmiyor.
Microsoft'un bu hamlesi, Apple açısından yeni bir durum değil. Zira Apple, uzun zamandır Samsung'la bu tarz çekişmeler yaşıyordu. Bu iki yeni videonun da gösterdiği üzere Apple, bu ve bunun gibi hamlelerle daha çok karşılaşacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.