Microsoft, Galatasaray ile işbirliği yaptı

Sarı-kırmızılı kulüp, dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft ile işbirliği anlaşması imzaladı

galatasaray ile microsoft isbirligiGalatasaray Kulübü, dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da düzenlenen anlaşma törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve Genel Müdür Yardımcısı Murat Yılmaz katıldı.

Aysal, törende yaptığı konuşmada, kulübün altyapısını çağdaş teknolojilerle yenilemek üzere Microsoft ile kapsamlı bir anlaşmaya vardıklarını belirterek, "Göreve geldiğimizden beri en önemli amacımız, Galatasarayımızın bir dünya takımı olması yolunda kurumsallaşma sürecini tamamlamaktı. Bu bağlamda dünyanın diğer önde gelen kulüplerinin de tercihi olan Microsoft'un servis ve ürünleriyle bizi geleceğe taşıyacağına olan inancımız çok fazla" diye konuştu.

Büyük bir kurum ve dev bir camia olarak hizmet alırken, kendi büyüklüklerine yakışır kurumlardan hizmet almayı tercih ettiklerini anlatan Aysal, "Bu nedenle kulüp, Sportif AŞ, Galatasaray Store Mağazacılık ve çevrimiçi birimlerinin tüm teknolojik altyapısını Microsoft'a emanet ediyoruz. Projenin bize sağlayacağı verimlilikle yılda yaklaşık 2 milyon dolarlık bir tasarruf öngörmekteyiz" ifadelerini kullandı.

Gündem dışı konularda soru sorulmamasını rica eden Aysal, bir basın mensubunun gelecek yıllarda Drogba ve Sneijder gibi marka değeri yüksek, üst düzey futbolcuları transfer edip etmeyeceklerine yönelik sorusunu, "Galatasaray'ın marka değerini yükseltecek her türlü çalışmamız devam edecektir. Önceliğimiz budur. Bu sadece oyuncularla olmaz, gördüğünüz gibi Microsoft işbirliği de Galatasaray marka değerine büyük çapta katkı sağlayacak bir çalışmadır" şeklinde yanıtladı.

Tamer Özmen de kurumların hızla değişen dünyada rekabet edebilmeleri için artık teknolojinin en iyisini ve yenisini kullanmaları gerektiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Kulüplerimiz çok geniş kitleleri toplayan rol modelleri olarak Türkiye'nin tanıtılmasında ve markalaşmasında çok önemli rol oynuyorlar. Galatasaray Kulübü bugün tarihe yeni bir sayfa açıyor. Kurumsallaşma projesiyle bütün altyapılarını, mali işler, finans, taraftar ilişkileri, mağazalar her şeyi bir araya getirerek dünyanın en iyi teknolojisi olan Microsoft Bulut Teknolojisi'ne taşıyorlar. Bir sürü Şampiyonlar Ligi takımının kullandığı aynı teknoloji altyapısına geçiyor. Galatasaray'ın Microsoft'u tercih etmesi bizi çok sevindirdi."

Lutfi Arıboğan da ilk etapta 1,5 yıl sürecek işbirliğinin hem Galatasaray Kulübü hem de Microsoft adına önemli bir anlaşma olduğuna inandıklarını söyledi.

Murat Yılmaz da işbirliğinin detaylarıyla ilgili bilgiler verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir