MHP'li Nazif Okumuş,: "AK Parti ile koalisyon olacak"

MHP'li eski başkan yardımcısı Nazif Okumuş, 'MHP ve AK Parti'den edindiğim izlenim anlaşmanın yakın olduğuna yönelik" dedi.

mhp'li okumus: ak parti mhp koalisyonu olacak

MHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Nazif Okumuş en ideal koalisyonun AK Parti ile MHP arasında olacağını belirterek, "Hem MHP hem de AK Partili tanıdıklarımdan edindiğim izlenim yemin törenine kalmaz anlaşırlar" dedi.  7 Haziran seçimlerinden 4 partinin parlamentoya girmesi üzerine koalisyon tartışmaları da başlamış oldu. MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Nazif Okumuş, MHP’nin bu süreçte neler yapacağının şifrelerine Akşam’dan Ercan Öztürk'e anlattı. Okumuş, MHP’nin koalisyon sürecinde yapması gerekenleri şöyle konuştu:

SENARYOLAR YOĞUNLAŞTI

"Seçim sonuçlarından sonra ülke hükümet senaryoları üzerine yoğunlaşmaya başladı.  Burada HDP dışında kimse başarılı olamamıştır.  MHP’nin içinde yıllardır siyasi yapan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki en güçlü senaryo AK Parti – MHP koalisyonudur. İkincisi de AK Parti – CHP koalisyonudur. Onun dışındaki seçenekler bir ayağı topal seçeneklerdir. MHP-AK Parti koalisyonu Türkiye’ye büyük bir zenginlik kazandıracaktır.

ÖNCÜLÜK ETMELİ 

“Hem AK Parti yöneticilerin hem de Devlet Bahçeli’nin birlikte çizeceği yol haritasıyla olacağına inanıyorum.  Şimdi Devlet Bahçeli  cicim günlerini bir tarafa bırakarak Türkiye’yi selametli bir yola, halkın isteklerine öncülük edebileceğine inanıyorum. Seçim gecesi gibi soru işaretli bir konuşma yaparsa aynen Türkiye’nin olduğu gibi MHP’nin de zorlu bir yola gireceğini düşünüyorum. Onun için ‘önce ülkem’ demesini bilen, bunu sloganlaştıran Devlet Bahçeli’nin gereğini yapacağını düşünüyorum. MHP’nin kırmızı çizgileri AK Parti’ye de oy verenlerin kırmızı çizgisidir. Anayasal ve yasal çerçevelerde hareket etmek herkesin arzusu ve isteğidir.

BAZI İSTEKLERİ OLACAKTIR

MHP’nin bazı istekleri olacaktır. AK Parti’nin bu isteklere olumlu karşılık vereceğini ve bundan kaçmayacağını düşünüyorum. İktidarın öteden beri ülkeyi yöneten bir anlayış biçimi vardır.  İktidar ortağı olunduğu halde bunların kulak ardı edilmeyeceğini düşünürüm. Bu Türkiye’nin yeniden imar edilmesi, ekonomideki istikrarın sürdürülebilmesi  ve istihdam alanında yoğunluk oluşturabileceğini düşünüyorum.

HDP DESTEĞİ İSTENMEZ

HDP’nin dışarıdan desteklediği CHP-MHP koalisyonunu MHP kaldıramaz. Bahçeli’nin demokratik kültürünün böyle bir koalisyonu dikkate almayacağını düşünüyorum. Hep gerginlik, hep tartışmalar olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *