MHP'de yolun sonu.. İpler artık koptu!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, çağrı heyetinin olağanüstü kongre için aldığı kararı tanımadıklarını açıkladı.

mhp'den cagri heyetine jet cevap!MHP'de çağrı heyetinin  olağanüstü kurultay tarihini 19 Haziran olarak belirlemesi partide işleri iyice karıştırdı. Parti Yönetimi Yargıtay'ın kararı sonrası 10 Temmuz'da olağanüstü Kongreye gitme kararı almıştı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bugün çağrı heyetinin aldığı kararı değerlendirdi. Yalçın " MHP Genel Başkanı başta olmak üzere MHP mensupları 19'unda yapacaklarını söyledikleri kurultaya katılmayacaklardır." dedi.

İşte Yalçın'ın o açıklamaları

"MHP ,Yargıtay'ın 24 Mayıs 2016 tarihinde aldığı kararın resmi bildirimini beklemeden kararı benimsemiş ve gerekeni yapmıştır. 10 Temmuz 2016 tarihinde Ankara Arena'da siz milletimizin huzurunda yapma kararı aldık. MHP'ye yakışan bir kongre yapacağız. MYK'nın kararı budur. 

19 MAYIS'TA OLURSA KATILMAYACAĞIZ

MHP bu kararı alırken yargı kararının hukuken yerine gelmesi için almıştır. Birinci sebep budur. Biz yargının kararını yerine getiriyoruz.Eğer kaos istenmiyorsa, MHP'nin bu samimi kararına herkesin uyması gerekir. 19 Mayıs için yetkililer bir karar aldıysa buradan açıklıyorum Sayın Bahçeli ve kurmayları bu kurula katılmayacaktır.

ÇAĞRI HEYETİNİN GÖREVİ KAPIDA BİTER

Neden uymuyoruz, biz çünkü 24 Mayıs'ta aldığımız kararda biz yargının gereğini yaptı. Her şey ayarlanmışken farklı bir tarih belirlemenin amacı farklıdır. Çağrı heyetinin görevleri bellidir. Görevleri kapıda biter ondan sonrası divanla alakalıdır. Kendi başına kongre toplamak hukuki bir sonuç doğurmaz. "

SİNAN OĞAN TWITTER'DAN CEVAP VERDİ

MHP kararı "tanımıyoruz" derken muhalif cepheden ilk açıklama Sinan Oğan'dan geldi.

Oğan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede, “19 Haziran'da 10.00'da Esenboğa Anadolu Hotels'deki Olağanüstü Kurultayımız Türk milletine, camiamıza hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir