Merkel out Yellen in

100 yıllık FED tarihinin ilk kadın başkanı olması beklenen Yellen ile birlikte dünya ekonomisinin üç önemli noktasına kadın eli değmiş olacak.

Merkel out Yellen in

Dün ABD Başkanı Barack Obama’nın Janet Yellen’ın FED Başkanlığı için aday gösterdi. Yellen ile birlikte dünya ekonomisinin önemli saç ayağında kadınların hakimiyeti oluştu.

Yellen FED’in başından zorlu bir göreve gelirken paranın yeni sahibi oldu. Yellen’ın yanı sıra geçtiğimiz ay oyunu önemli ölçüde arttıran Angela Merkel Avrupa’nın en büyük ekonomisini yönetiyor.

CNBC’de yer alan analizde Yellen’ın kürsel ekonomide en güçlü kadın unvanını Almanya Başbakanı Merkel’in elinden alabilir.

Yellen’ın göreve gelmesi ile Fobers’ın en güçlü 100 kadın listesine de üst sıralardan germesi bekleniyor. FED’in Ocak ayında görev süresi dolacak olan Başkanı Ben Bernanke, derginin bu yılki En Güçlü İnsanlar listesinde, Papa’dan sonra altıncı sırada yer almıştı.

Yellen ve Nobel Ödül’ü eşi George Akerlof’un ortak olarak 3.4 ila 4.7 milyon dolar arasından değişen varlığa sahip olduğu belirtiliyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

73 + = 79