Merkel Brüksel'e daha fazla yetkiye karşı

Almanya Başbakanı Angela Merkel,ekonomik politikalarını daha yakın şekilde koordine etmeleri gerektiğini vurguladı.

Merkel Brüksel'e daha fazla yetkiye karşı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Der Spiegel'e yaptığı açıklamada, AB Komisyonu'na daha fazla yetki transfer edilmesi ihtiyacıgörmediğini söyledi. Merkel ayrıca, Euro Bölgesi'ndeki hükümetlerin ekonomik politikalarını daha yakın şekilde koordine etmeleri gerektiğinivurguladı. 
    
Merkel açıklamasında, "Brüksel'deki Komisyon'a önümüzdeki yıllarda daha fazla yetki verimesi ihtiyacı görmüyorum. Bununla birlikte AB üyesi üymelerin ekonomi politikalarını daha iyi koodine etmeleri gerektiği konusunda Hollande'ye katılıyıromu. Avrupa'da ekonomi politikası koordinasyonu şu ana kadar çok zayıf, güçlendirilmeli" diye konuştu.

MERKEL'İN SEÇİM VAADLERİ KOALİSYON ORTAĞININ TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Eylül ayında yapılacak seçimler için seçmenlere vermekte olduğu vaadler, koalisyon hükümetinin küçük ortağı Hür Demokratlar'ın tekpisini çekti. 
    
Hür Demokratlar'ın lideri ve ekonomi bakan Philip Roesler yaptığı açıklamada, "CDU tarafından dile getirilenlen gibi sosyal politika vaadleri, finansal olarak uygulanabilir olmalı. Ekonomik olarak anlam yaratacak bir zeminde kalmaya devam etmemizi güçlü şekilde tavsiye ediyorum, Almanya, 2015'te denk bütçe hedefini bağlı kalmalı" diye konuştu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir