Meral Akşener'den Bahçeli'ye: "Cemaat diye bir şey kalmadı, dağıldı"

MHP lideri Bahçeli'nin isim vermeden 'Fethullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak görevlendirildi' sözlerine Meral Akşener'den cevap geldi.

meral aksener'den bahceli'ye olay yanit MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü kongre isteyen ve MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını koyan isimler için kritik açıklamalarda bulunmuştu. Bahçeli'nin açıklamalarına Meral Akşener'den yanıt geldi.

Bahçeli'nin MHP Grup Toplantısı ardından söylediği "Bunların içinde birisi var ki gelecekte hepiniz göreceksiniz, durumu Fethullah Gülen Cemaati hareketinin siyasi figürü olarak MHP’de görevlendirme meselesidir. Bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın” sözünün yankıları parti içinde devam ediyor.

Bahçeli'ye yakın kaynaklar, bu açıklamadaki ismin Meral Akşener olduğunu öne sürmüştü.

"CEMAAT - MEMAAT DİYE BİR ŞEY KALMADI, ZATEN DAĞILDI..." 

Suçlamaların odağında bulunan Meral Akşener açıklama yaptı. Akşener açıklamasında, "Eğer Devlet Bahçeli beni kastettiyse yadırgadım. Herkes bilir ki; hiçbir Cemaat, tekke ve grupla ilişkim olmaz veya irademi 3. kişilere teslim etmem. Zaten Cemaat diye bir şey kalmadı, dağıldı. Ömrümde ilk kez 1997’de Tansu Çiller’in görevlendirmesiyle Amerika’ya gittim.  Ondan sonra bırakın Pensilvanya’yı, Washington’a da New York’a da gitmedim" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir