Memurların yıllık izinleri hakkında son açıklama!

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ adıyla ABD-İNGİLTERE-ALMANYA'nın perde gerisinden kalkıştığı 15 TEMMUZ İŞGAL GİRİŞİMİ sonrası kamuda, özel sektörde birçok alanda devam eden operasyonlar ve süreçleri hakkında önemli açıklamalar yaptı.

son dakika haberleri: memurlarin yillik izinleri hakkinda son aciklama!Gazetelerin Ankara temsilcileri ile Başbakanlık Resmi Konutu'nda kahvaltıda bir araya gelen Yıldırım, sohbet sırasında memurların merakla beklediği yıllık izin iptallerinin ne zaman kaldırılacağına dair de konuştu.

Yıldırım yıllık izin iptallerinin fazla süreceğini sanmadığını önümüzdeki birkaç hafta içerisinde hayatın normale döneceğini belirtti. Hac dönemine denk gelmesi nedeniyle o hacca gidecek olan memurların izin iptallerinden muaf tutulduğunun da altını çizdi.

YILLIK İZİNLER 18 Temmuz'DA İPTAL EDİLMİŞTİ
18 Temmuz'da yayımlanan 2016/16 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle tüm yıllık izinler ikinci bir emre kadar iptal edilmişti.

Resmi gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan Başbakanlık Genelgesi'nde, "Tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırılmıştır. Söz konusu kamu çalışanlarından halen izinde bulunanlar, en kısa sürede görevleri başına döneceklerdir." ifadesine yer verilmişti.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, memurların iptal edilen izinleri hakkında açıklaması şu şekildeydi.

MEMURUN İPTAL EDİLEN İZİNLERİ
(Memurların iptal edilen izinleri) Net bir tarih söyleyemiyoruz. Tedbir amaçlı bir karardır, gereği kalmadığı düşünüldüğü anda kaldırılır. Herhalde çok kısa süre içerisinde olacak. Tarih vermek istemiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir