Melih Gökçek, Kesin ve morartan zaferini kutluyor

Ankara'da uzun ve gergin geçen 30 Mart yerel seçimlerinin tartışmaları sürerken, Melih Gökçek düzenlediği basın toplantısında zaferini ilan etti.

melih gokcek zaferini ilan etti!

İlçe seçim kurullarına yapılan itirazların neticelendiğini belirten Gökçek, "İtirazlar neticesinde AK Parti'nin 1 milyon 416 bin 770 oy, CHP ise 1 milyon 385 bin 38 oy aldığı kesinleşti. İtirazlar bu şekilde sonuçlanmış oldu. Allah'ın izniyle açık ara farkla AK Parti, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmış oldu" dedi.

Melih Gökçek seçim sonuçları hakkında konuştu.

İşte Gökçek'in konuşmasından satırbaşları:

Ak Parti'nin 1 milyon 416 bin 770 kesinleşti. CHP 1 milyon 385 bin 038 oy aldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni Ak Parti kazanmış oldu.

Üsküdar adayı, Fatih adayı, Artvin adayı ve Hüseyin Aygün'ün açıklamalarını örtbas edebilmek için kamuoyunu oyalamaya ve yanıltmaya çalışıyorlar. Kesin bilgi, Anayasa Mahkemesi'ne başvurmak için hazırlık yapıyorlar.  Milleti neden oyalıyorsunuz arkadaş. Yüksek Seçim Kurulu'na ve seçim kurullarına yüklenmeye çalışıyorlar. Twitter'dan gönüldaşlarından yardım istediler. Biz tutanaklarına ulaşamıyoruz dediler. Ankara'da ancak 600 tutanak ellerine geçmiş bütün tutanakları Yüksek Seçim Kurulu'ndan almışlar. Bizden isteselerdi keşke. Yüzde 100'ü var bizde. Teşkilat farkı.

Twitter'dan gelen bütün itirazları topluyorlar. Binin üzerinde dilekçe hazırlıyorlar. Twitter'dan gelen seçim sonuçlarına dayanarak... Yaşlı bir hukukçu geliyor yanlarına, "siz böyle bir çılgınlık nasıl yaparsınız" diyor. "Bunlar sahte çıkar, sahtecilikten hapsi girersiniz" diyor. Bunun üzerine tekrar kendi topladıkları belgelere geri dönüyorlar.  Cumhuriyet Halk Partisi'nin düştüğü hale bakın.

Özellikle Cumhuriyet Halk Partililer çok yaygara kopardılar. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden dumanlar çıkmaya başlarsa Melih Gökçek kaybetti demektir. Bizden dumanlar çıkmadı da Antalya yanıyor. Ya evrakları yakacak bugünü mü buldun.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden dumanlar çıkmaya başlarsa, evraklar yakılmaya başlanırsa Melih Gökçek'in kaybettiği anlaşılır demişlerdi. Bizden duman çıkmadı da Antalya'dan duman değil ateş çıktı. Yanıyorlar cayır. Yani düşünebiliyor musun kim yakar evrakı? Adam diyor ki benim elimde fazla evrak vardı onu yaktım. Bugünü mü buldu yakacak evrakı.O kadar açık o kadar seçik ki... Kalkıp sağa sola laf atarken kendileri bu telaşın içine düştüler. CHP'nin orada yaptığı bütün usulsüzlükler ortaya çıkarsa şaşırmayın.

Bizde yamyam yok. Ankara'da daima yamyamları olduğu mahkeme zabıtlarına kadar girmişti. Onlar kendilerini düşünsünler.

Melih Gökçek fazla televizyona çıkmıyor diyorlar. Edebimizden çıkmıyoruz.

Kaynak: Ajanslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir