Marc Faber, Uludağ Ekonomi Zirvesine geliyor

Türkiye’nin en önemli ekonomi buluşması Uludağ Ekonomi Zirvesi, iş dünyasının yakından takip ettiği ve karamsar yorumları nedeniyle ‘Doktor Kıyamet’ adı verilen Marc Faber’i ağırlayacak.

uludag-ekonomi-zirvesiMarc Faber, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde global ekonomi ve global pazarlardaki gelecek beklentilerinin Türkiye’ye etkilerini anlatacak. Capital ve Ekonomist dergilerinin Bursa Valiliği işbirliğiyle Uludağ Grand Yazıcı Otel’de 21–22 Mart 2014’te gerçekleştireceği Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de katılacak.

Siyaset, ekonomi ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirecek Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde, Amerika’da gıda sektörünün Steve Jobs’u olarak gösterilen Chobani Yogurts Kurucusu Hamdi Ulukaya basit ve yenilikçi ürünlerin şaşırtıcı pazarlama yöntemleriyle nasıl öne çıkacağını anlatacak.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ana konuşmacılarından Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ‘Yeni Dönemde Liderlik’ ile ekonomi dünyasına farklı bir pencereden bakacak. Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, iki yıl önce tamamı yerli konuşmacılardan oluşan bir içerikle yola çıktıklarını hatırlatarak, hedeflerinin globalleşme yolunda Türkiye’nin en güçlü iş buluşmasını gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

M. Rauf Ateş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde iki yılda çok önemli yol aldık. Zirve giderek global konuşmacıların ilgi duyduğu bir yapıya bürünmeye başladı. Türkiye’den çok büyük konuşmacı ve katılımcı ilgisini alıyoruz. Dünyada benzer etkinliklerin 30 yılda bölgesel ve global güç haline geldiklerini göz önüne aldığımızda, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin geldiği noktayı çok önemli buluyorum. Ancak, her yıl daha iyisini ve daha fazlasını yapmak için çalışıyoruz. Bu nedenle 2015 yılı için şimdiden konuşmacı ve iş insanı davet etmeye başladık.” Ekonomi ve İş Dünyasının Nabzı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Atacak Uludağ Ekonomi Zirvesi, Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü M.Rauf Ateş, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hanzade Doğan Boyner, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Çelik Motor Filo Kiralama Genel Müdürü Bora Koçak ve Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayacak. Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde 50’nin üzerinde konuşmacı, yedi farklı oturumda ekonomik gelişmeler ve şirketler için farklı stratejileri tartışacak.

Atari’nin Kurucusu Nolan Bushnell, Allianz SE Yönetim Kurulu Üyesi Oliver Bate ve TPG Capital’in Ortağı Vincenzo Morelli’nin farklı sunumlarıyla dikkat çekeceği Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Burganbank Grup CEO’su Eduardo Eguren, Priceline.com Kurucusu Jeff Hofmann, AMEC CEO’su Samir Brikho, Green Technologies CEO’su Dr. Muhammed I. Hussain, CRDF Global’den Ovidiu Bujorean, PSA International Avrupa, Akdeniz ve Amerika Bölgeler CEO’su David Antonius Yang, Delivering Happiness CEO’su Jenn Lim, Rosatom Denizaşırı Ülkeler Başkanı Dzhomart Aliev yer alacak. Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Birleşik Krallık Milletvekili Jack Straw ile Almanya Eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff Türkiye ve Avrupa’nın geleceği ile ilgili oturumlara katılacak.

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, Borsa İstanbul Başkanı İbrahim Turhan, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yer alacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi Faruk Eczacıbaşı, Hüsnü Özyeğin, Hamdi Akın, Abdülkadir Konukoğlu, Remzi Gür, Ethem Sancak, Agâh Uğur, Turgay Durak, Cüneyd Zapsu, Ahmet Dördüncü, Zafer Kurtul, Erdal Karamercan, Erkan Akdemir, Gökhan Öğüt, Hakan Binbaşgil, Hakan Ateş, Hüseyin Aydın, Mehmet T. Nane, Orhan Akbulut, Pelin Akın, Sani Şener, Serra Akçaoğlu, Servet Topaloğlu, Süreyya Ciliv, Tamer Özmen, Tarkan Kadooğlu, Efe Çakarel, Abdullah Orkun Kaya, Temel Kotil, Tolga Ulutaş, Ümit Leblebici’nin da aralarında bulunduğu iş dünyasından çok önemli isimleri konuşmacı olarak ağırlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

89 + = 95