Makedonya polisi sahte kart çetesini çökertti

MAKEDONYA'da polisi, 'Siti' operasyonuyla sahte kart dolandırıcılarını yakaladı. Üsküp, Kumanova ve İştip şehirlerinde yapılan aramalarla 10 kişilik çetenin 8 üyesi yakalandı. Firar eden 2 kişiyi yakalamak için operasyon devam ediyor.

Makedonya polisi sahte kart çetesini çökerttiKumanova, Üsküp, İştip ve Kırçıva şehirlerinde yaşayan çete mensupları Aralık 2012 den bugüne kadar 22 yerde 87 kez sahte kartları ATM'lerden para çekmek için veya farklı yerlerde alışveriş yapmak için kullanmışlar. Çete üyeleri internet üzerinden yurt dışından kredi kartı bilgileri temin ettikten sonra sahte banka ve kredi kartları kopyalayıp para çekmişler. Zanlıların araba ve evlerinde yapılan aramalarda kart kopyalama yarayan encoder cihazı, kredi kartı kopyalamaya yarayan papağan cihazı, kullanıma hazır sahte kredi kartları, sahte nüfus cüzdanları, bilgilerin bulunduğu bilgisayarlara el konuldu.

Makedonya İçişleri Bakanı Gordana Yankuloska, Üsküp'te bir, Kumanova' da 6 yerde yapılan aramalarda farklı alışveriş yerlerinden aldıkları çok sayıda eşyalara el koyduklarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.