Londra’da alış veriş çılgınlığı

Londra’da eğlence mekanları ve ünlü markaların bulunduğu West End adı verilen bölgede Noel bayramı nedeniyle yapılacak alış verişten yaklaşık 60 milyon Euro’luk ciro bekleniyor.

londra%e2%80%99da alis veris cilginligiGeleneksel olarak Noel bayramından bir gün sonra başlayan indirimli ürünleri satın almak için müşteriler Çin, Nijerya ve İsrail gibi çok sayıda ülkeden Londra’ya akın etti.

Sabahın erken saatlerinde böyle alış veriş için kuyruğa girmemiştim. Her şeyin bir ilki vardır. Bu da benim için ilk oldu.”

“Kendimiz ve sevdiklerimiz için hediyeler almak istiyoruz. Erken gelenlerin bunlara sahip olmak için daha fazla şansı var.”

Bir çok mağaza kapılarını yerel saatle sabah 06:00’da açtı. Mağazalar önünde yüzlerce kişilik uzun kuyruklar oluştu. Ürünler bir kaç saat içinde tükendi.

“Mağaza sahipleri müşterilerin böyle bir dönemde çok az bütçesi olduğunu biliyor ve o bütçeye sahip olmak için birbiriyle yarışıyor.”

Noel bayramınından önce başlayan alış veriş furyası yıl başına kadar devam edecek. Perakendeciler bu yıl ortalama 3 milyar Euro’luk bir alış veriş cirosu bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir