Le Pen euroyu dağıtacak

Marine Le Pen, seçimleri kazanması halinde euro parasal birliğini dağıtmayı vaat etti.

Le Pen euroyu dağıtacak

Fransız Ulusal Cephe lideri Marine Le Pen, yaptığı açıklamalar ile dikkat çekmeye devam ediyor. Partisine güven yüzde 46’ya çıkarken Le Pen’in değerlendirmelerinde Avrupa’nın büyük bir blöf olduğunu belirtti.

Fransa’nın euroyu bırakıp Frank’a dönmesi gerektiğin söyleyen Le Pen,  euroyu bırakmanın artık düşünülmesi gereken önemli bir senaryo olduğunu belirtti.

Ulusal Cephe genel merkezinde Daily Telegraph'a konuşan Le Pen, Fransa'nın ayakya kalmasının eurodan çıkışa bağlı olduğunu aksi halde ayakata kalamayacağı belirtti. Le Pen bu "gücümüz çok önemli. Ne yapacaklar, tank mı gönderecekler?" diyerek tepkisini gösterdi.

Le Pen, Avrupa'da bir tarafta seçimle gelenlerin büyük güç olduğunu ve diğer tarafta birkaç teknokrat olduğunu dile getirdi. Gelecek yıl seçimi kazanması halinde AB üyeliği için referandum düzenleyeceğini söyleyen Le Pen, taviz verilemeyecek konular üzerinde müzakere yapacağını açıkladı.

Fransa’nın kölelik ruhuna yenik düştüğünü dile getiren LePen ilk kurunsun nasıl atıldığını unuttuklarını söyledi. Le Pen yeniden seslerin yükseltmeyi öğrenmeleri gerektiğinin altını çizdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir