Kuveyt Türk'e ''En İyi Faizsiz Banka'' ödülü

Kuveyt Türk, “Türkiye’deki en İyi Faizsiz Banka” ödülüne layık görüldü.

kuveyt turk'e ''en iyi faizsiz banka'' oduluKatılım bankacılığı sektöründe 25 yıldır birçok başarıya imza atan Kuveyt Türk, dünyanın önemli ekonomi ve finans dergilerinden Global Finance dergisinin dünyanın en iyi bankalarını seçtiği ödüller arasında “Türkiye’deki en İyi Faizsiz Banka” ödülüne layık görüldü.

11 Ekim’de IMF ve Dünya Bankası’nın yıllık toplantısı ile eş zamanlı olarak Washington’da gerçekleştirilen törenin ardından ödülü alan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan “Katılım bankacılığında başarılarla geçen 25’inci yılımızı bu ödülle taçlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ‘Sağlam bankacılık’ iş modeliyle sürdürdüğü istikrarlı ve güçlü büyümesine 2014’te de devam eden Kuveyt Türk, Türkiye’de katılım bankacılığındaki liderliğini korumaya devam ediyor” dedi.

Kuveyt Türk’ün katılım bankacılığının gelişimini sürdürebilmek hedefiyle sektöre yenilikçi ürün ve hizmetler kazandırmaya çalıştığını vurgulayan Uyan,  “Kuveyt Türk Ar-Ge Merkezi’nin geliştirdiği yeni BOA yazılımıyla sektörümüze ihtiyaç duyduğu yeni mekanizmalar sağlayacak, daha verimli operasyon süreçleri getirecek, bankacılık çalışanlarına ivme kazandıracağız. Katılım bankacılığının önemli yatırım elemanlarına da önümüzdeki dönemde yeni bakış açıları kazandıracağız.

Bu hedefle son olarak gerçekleştirdiğimiz, hazine kira sertifikası ile emtia murabahasını birlikte kullanarak yerli yatırımcıya tek seferde satılan en yüksek tutarlı, 150 milyon TL’lik sukuk ihracı buna en iyi örnektir.” dedi.  Uyan, sözlerini tamamlarken 2015 yılında Kuveyt Türk’ün yurt dışında şubeleşme çalışmalarına hız kazandıracaklarının mesajını da verdi.

180 ülkede 50 binden fazla okura ulaşan New York merkezli Global Finance dergisi her yıl dünyanın en iyi bankalarını seçiyor.  Ödüller,  dünya çapında 16 ayrı kategoride; Avrupa, Asya, Körfez İşbirliği Ülkeleri ve Kuzey Afrika olmak üzere 4 bölgede en iyi İslami finans kuruluşlarına veriliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir