Kraliyet bebeği ekonomiyi 304 milyon euro canlandırdı

Kate ve William'ın müstakbel 'kral' bebekleri İngiltere ekonomisini de hareketlendirdi. Kate’in hamilelik süreci ve bebek hazırlıkları mağazaların kasasına 304 milyon euro getirdi.

Kraliyet bebeği ekonomiyi 304 milyon euro canlandırdı

Kraliyet bebeği nihayet dünyaya geldi. Yanında İngiltere ekonomisine de 304 milyon euroluk canlılık getirdi. Kate’in hamilelik süreci ve bebek hazırlıkları mağazaların kasasına 304 milyon euro girmesini sağladı. Bu miktar Olimpiyat Oyunları'ndan elde edilen gelirden az da olsa Kate ve William’ın evliliklerinden sağlanan geliri geçmeyi başardı.

DÜŞEN SATIŞLARI CANLANDIRDI

Euronews'in haberine göre, sadece temmuz ve ağustos aylarında kraliyet ailesi ve doğumla ilgili 182 milyon euroluk oyuncak ve hatıra eşyası ile 72 milyon euroluk içki satılacak. Ayrıca 29 milyon euro değerinde kutlama yemeği verilecek.
Bebek mağazaları ise durumdan fazlasıyla memnun. Özellikle yağmurlu geçen ilkbaharda düşen satışlar 'kraliyet ailesi özel koleksiyonu' sayesinde yeniden artmış durumda.

'KATE NE ALIRSA EN ÇOK O SATIYOR'

Kraliyet koleksiyonunda yok yok. Anne adaylarına alınan hediyelerin başında üzerinde kraliyet nişanı bulunan bebek bezleri geliyor. Ayrıca bebek markaları Prens ve eşinin aldığı eşyalarda da bir satış patlaması yaşamayı umuyor. Örneğin Kate ve William’ın seçtikleri pusetin en çok satılan ürün olması bekleniyor. Ailelerin alışverişleri takip ettiği ve kendi bebeklerine de aynısından aldığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir