KPSS ile alım yapan Devlet Kurumları ve 2018 memur atama puanları

Lise, önlisans ve lisans düzeyindeki KPSS sonuçlarının tamamı açıklandı. Yüzbinlerce kişi, sınav sonuçlarına göre hangi kamu kurumlarının memur alımı yaptığına yoğunlaştı. Peki hangi ilde hangi kurum KPSS ile memur ya da sözleşmeli personel alıyor? Üniversiteler, bankalar, devlet okulları, kamu kurum ve kuruluşları, bakanlıklar... Devletin memur ya da sözleşmeli personel alımıyla ilgili ilanlara büyük ilgi var.

kpss puani ile alim yapan devlet kurumlari hangileri? 2018 memur atama puanlariKPSS sonuçlarının açıklanmasından itibaren adaylar, hangi kamu kurumların KPSS puanı ile alım yaptığını araştırmaya başladı.

Ortaöğretim (lise), Önlisans ve Lisans düzeyinde KPSS sınavına katılım sağlayanlar, devlet kurumlarında memur olarak çalışmak için aylarca bu sınava hazırlandı. Bizler de haber7.com olarak, Kasım ayı itibari ile alım yapan kamu kurumlarını sizler için derledik. Peki KPSS puanı ile nasıl başvuru yapılır? Hangi kurumlar KPSS ile alım yapıyor? İşte söz konusu ilanlar ve detayları…

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

KPSS puan sonuçlarına göre aşağıdaki ilanlara başvuru yapacak adayların genel olarak taşımaları gereken bazı şartlar yer almaktadır. Bu şartlar arasında 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinde göre;

  • - Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • - Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, -Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • - 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • - Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlikle ilgisi bulunmamak,
  • - Yapılacak olan Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, şartları yer almaktadır.

HANGİ KURUMLAR KPSS İLE ALIM YAPIYOR?

KPSS puanı ile alım yapacak kurumların yayımlamış oldukları ilanlar aşağıda yer almaktadır. Söz konusu ilanlara tıklayarak detaylarını ve başvuru şartlarını görebilir ve buna göre başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte alım yapan o kurumlar:

- Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 150 Meslek Personeli Alacak

- Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği 20 Uzman Yardımcısı Alacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı 50 Memur Alacak

- Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı

- Çekmeköy Belediye Başkanlığı 15 Memur Alacak

- Sahil Güvenlik Komutanlığı 10 Memur Alımı Yapıyor

- TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ 2018 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ

- TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF ASTSUBAY ADAYI TEMİNİ

- Ardeşen Belediye Başkanlığı 3 Memur Alımı Yapıyor

- Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Başkanlığı 47 Bilişim Uzman Yardımcısı

- Şırnak Belediye Başkanlığı 10 Memur Alımı

Basın İlan Kurumu, devletin personel ve memur alımıyla ilgili tüm duyurularını tek bir internet sayfasında topladı. Artık vatandaşlar hangi ilde kaç memur alındığını yani bankalar, üniversiteler, okullar ve bakanlıkların taşra teşkilatlarının sözleşmeli personel ihtiyacını tek tıkla öğrenebilecek.

Basın ilan kurumunun 2018 memur ve sözleşmeli perosonel alımıyla ilgili ilanları sürekli güncelleniyor. Kaç ilan olduğu, ilanarın sıralaması, il seçimi gibi seçeneklerle kullanıcılar memur alımıyla ilgili duyurulara anında ulaşabiliyor. Yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklayıp sayfadaki ilanlara gözatmak. Özellikle üniversitelerin akademik ve diğer alanlardaki sözleşmeli personel ihtiyacı göze batıyor. Yeni eğitim öğretim dönemine hazırlanan üniversitelerin yüzlerce sözleşmeli personel almak için harekete geçtiği ilanlardan net bir şekilde görülüyor.

2 BİN 500 ZABITA ADAYI BAŞVURDU

Bugün itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından, boş bulunan kadrolara yönelik olarak "Belediye Zabıta Yönetmeliğinin" sınav hükümlerine göre yapılan zabıta memuru sözlü sınavı sonuçlandı. İBB'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, zabıta sınavına 2 bin 500 aday başvurdu. Adaylarda; acil yardım ve afet yönetimi, çevre ve çevre sağlığı, mahalli idareler, bilgisayar ve enformasyon sistemleri, bilgisayar programcılığı, yat kaptanlığı, turizm rehberliği, ekonomi-iktisat-iş idaresi ve işletme, muhasebe ve finansal yönetim, kamu yönetimi ve siyaset bilimi ile insan kaynakları ve personel yönetimi gibi lisans ve ön lisans mezunu olma şartları da arandı.

100 BİN KİŞİYE İSTİHDAM ALANI

29 Ekim'de resmi açılışı yapılan İstanbul Havalimanı'nda birçok iş kolunda faaliyette bulunacak büyük ve küçük ölçekli işletmeler, büyük taşınma yaklaşırken personel alımlarına hız verdi. Mağaza müdürleri, satış temsilcileri, teknisyenler o ilanlardan sadece birkaçı. En çok arananların başında ise mağazalarda görev yapacak satış temsilcileri yer alıyor.Havalimanında sadece İGA Güvenlik Hizmetleri A.Ş. bünyesinde 3 bin 500 özel güvenlik personeli görev yapacak.

2 BİN 500 ENGELLİ MEMUR ALIMI YAPILACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2 bin 504 engelli memur alımı için tercihler 29 Kasım'da başlıyor" dedi.

PTT BİN 100 ALIM YAPACAK!

PTT AŞ'nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.

KAMU PERSONEL ALIMLARI
https://www.ilan.gov.tr/kategori-insan-kaynaklari-298967?type=21630

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.