Kozmik ihanet ile tüm milli sırlarımız dış ülkelere verildi

Kozmik Oda’da arama yaparak binlerce gizli belgeyi deşifre eden FETÖ’nün amacının, Türkiye’yi işgale açık hale getirmek olduğu ortaya çıktı.

kozmik ihanet 15 temmuz%e2%80%99a hazirliktiSahte suikast ihbarıyla Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Tetkik Kurulu'ndaki Kozmik Oda'da günlerce süren aramanın nedeninin Türkiye'yi işgale açık hale getirmek ve 15 Temmuz gibi kaos ortamlarında savunmasız bırakmak olduğu ortaya çıktı. “Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast yapılacak” şeklindeki sahte ihbar sonucu 2009'da başlatılan Kozmik Oda soruşturması kapsamında, eski Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Kadir Kayan, günlerce arama yaptı.

Kayan, yaptığı aramalarda bazı anahtar kelimeler kullanarak devlet sırrı niteliği bulunan bilgileri 1.5 terabaytlık hard disklere aldı. Genelkurmay'da bir odada muhafaza altına alınan hard diskler, eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse'nin hukuka aykırı bir şekilde dışarıya çıkarıldı.

SAVAŞ PLANLARINI ELE GEÇİRDİLER

“Kozmik Oda” soruşturması 6 yıl sonra kapanırken soruşturmayı başlatan, arama yapan, gizli bilgi ve belgelerin dışarıya çıkarılmasında rol alan isimlere yönelik olarak kumpas soruşturması başlatıldı. Savcı Tekin Küçük tarafından yürütülen soruşturmada , aramaların asıl amacının “FETÖ'nün devlet içerisindeki kadrolaşmaları ile ilgili yapılan çalışmaları öğrenmek, Türkiye'nin en mahrem bilgileri, görevleri ve savaş planlarını ele geçirmek ve Seferberlik Tetkik Kurulu'nun lağvedilmesini sağlayarak ülkenin milli menfaatleri ve güvenliğini tehlikeye düşürmek” olduğu tespit edildi.

FETÖ'nün bugünler için de hazırlık yaptığı ortaya çıktı. 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimleriyle yönetimi ele geçirmeyi hedefleyen FETÖ'nün bir diğer amacının ise savaş, işgal girişimi, kargaşa, kaos gibi olağanüstü durumlarda, sivil halkın ve geride kalan unsurların nasıl hareket edeceğinin planlarını ve bu işi organize edecek kişileri deşifre etmek olduğu belirlendi. Halkı direnişe karşı örgütleyecek il sorumlusu 78 kişiyi tespit etmeye çalışan örgüt, bu sayede ele geçirdiği diğer mahrem bilgilerle işgale açık hale getirdiği Türkiye'nin refleks göstermesinin de önüne geçmek istedi.

1970 YILINA KADAR İNMİŞ

Öte yandan, Bülent Arınç'a suikast iddiasını kılıf olarak gösteren FETÖ'nün Seferberlik Tetkik Kurulu'nun hafızasını kopyaladığı da ortaya çıktı. Sadece o dönemin değil, 1970 yılından sonraki tüm gizli bilgi ve belgelerin ele geçirildiği anlaşıldı. Küçük'ün yürüttüğü soruşturmaya giren bilgiye göre, odada arama yapan hakim Kayan'ın, suçla ilgisi olmamasına rağmen 1970 yılından 2009'a kadarki tüm fiziksel evrakı incelediği ve devlet sırrı niteliğindeki bu belgere de el koyduğu anlaşıldı.

FETÖ'nün 'kozmik kumpas'ın sürdürülmesi için yaptığı hukuksuzluklarla soruşturmayı saptırdığı da ortaya çıktı. FETÖ'nün soruşturmasında “şüpheli” olarak yer alan askerlerin 2002 öncesinde Seferberlik Bölge Komutanlığı'nda görevli olmaması ve Arınç'a suikast yapılacağı iddia edilen mevcut iktidarın görevde olmamasına rağmen yapılan aramalarda 2002 öncesine ait devlet sırrı niteliğindeki belgelere de el konulduğu ortaya çıktı.

FETÖ'nün hedefinde olan askerlerin aracında bulunan 2 kroki, Seferberlik Tetkik Kurulu'nun bozuk olan yazıcısının gönderildiği HP Bölge Onarım Merkezini tarif etmesine rağmen, polisin, “Bu krokinin yakalanma riskine karşı kamufle olarak hazırlandığı, krokinin ortak noktasının TBMM Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin'in ikameti olduğu, bu krokinin bu şahsa yönelik bir eylem ve eylem sonrası kaçış güzergahı olduğu” şeklinde tutanak düzenlendiği kaydedildi.

Bilgiler ABD'ye verildi

Türkiye'ye yönelik en büyük dış istihbarat oyunu, “kozmik oda” baskını sonrası ele geçirilen devlet sırrı niteliğindeki belgelere el konulması ile başladı. FETÖ, Arınç'a suikast ihbarıyla başlattığı kumpası, Seferberlik Tetkik Kurulu'nun en mahrem yeri olan 'kozmik oda'ya girerek sonuçlandırdı. 2009 tarihinde özel yetkili savcılar Mustafa Bilgili, Şemsettin Özcan ile dönemin 11. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Kadir Kayan nezaretinde gerçekleştirilen 'resmi' saldırıda, Türkiye'nin maruz kalacağı savaş ve benzeri olağanüstü hallerde alınacak tedbirlerin yer aldığı sır dosyalar FETÖ tarafından kopyalandı. Askeri yetkililer, bunun 15 Temmuz'da yaşanan darbeye dönük en hassas girişim olduğunu ve devletin en mahrem sırlarının ele geçirilerek ABD ile paylaşıldığını ifade ettiler.

Bunu yapan orospu çocuklarının hakettiği tek şey İDAM olmak zorunda...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir