KOSGEB ve Ziraat Bankası işbirliği ile "Proje Destek Kredisi"

KOSGEB, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ile "Proje Destek Kredisi" asıyla yeni bir işbirliği protokolü imzaladı.

ziraat bankasi ile kosgeb'den isbirligiKonuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Ziraat Bankası ekonomimizin can damarı girişimci KOBİ’leri desteklemeye devam ediyor.

Bu kapsamda Ziraat Bankası ve KOSGEB arasında imzalanan “Proje Destek Kredisi Protokolü” ile KOSGEB veri tabanında kayıtlı bulunan 785.000 civarındaki işletmenin finansmana daha kolay erişimi hedefleniyor.

Protokol kapsamında başta AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile İşbirliği Güç Birliği Destek Programları olmak üzere  KOSGEB programlarından yararlanan işletmelere Ziraat Bankası tarafından TL nakdi kredilerde %20’lere varan oranlarda faiz indirimi sağlanacaktır.

Belirtilen işletmeler, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilecek olan EFT ve havale işlemleri gibi birçok bankacılık ürününü %100’lere varan oranlarda indirimlerle kullanabilecek, ayrıca Avrupa Yatırım Bankası, Dünya Bankası Enerji Verimliliği, Fransız Kalkınma Ajansı, Alman Kalkınma Bankası’ndan temin edilen uzun vadeli fonlardan da uygun faiz oranları ile faydalanabilecektir.

İşbirliği programı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve “Proje Destek Kredisi Protokolü” kapsamındaki imkânlardan yararlanmak isteyen işletmeler, Ziraat Bankası’nın yurt geneline yayılmış yaklaşık 1800 Şubesine başvurabileceklerdir."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

76 − = 69