Kepenk kapatan biz olsaydık ABD dalga geçerdi

Avrupa Komisyonu Başkanı José Manuel Barroso, ABD'yi bütçedeki çıkmaz sebebiyle eleştirmeyeceğini, çünkü bunun demokrasinin 'normal bir sonucu' olduğunu söyledi

Kepenk kapatan biz olsaydık ABD dalga geçerdi

Avrupa Komisyonu Başkanı José Manuel Barroso, her ne kadar AB ile Euro Bölgesi'ndeki krizi yönetmedeki performansı sebebiyle AB ile dalga geçilse de ABD'yi bütçedeki çıkmaz sebebiyle eleştirmeyeceğini, çünkü bunun demokrasinin 'normal bir sonucu' olduğunu söyledi.
   
Cumhuriyetçiler ve Demokratların bütçe üzerinde bir anlaşmaya varamaması sebebiyle 1 Ekim gece yarısı itibariyle ABD hükümeti, kepenkleri kısmen kapatmak zorunda kaldı. Piyasalar bu çıkmaza pek aldırış etmedi. Ancak ekonomistler, bu düğümün birkaç günden fazla sürmesi halinde etkisinin büyüyebileceğini ve zar zor harekete geçmeye çalışan ekonomide iyileşme sürecini zora sokabileceğini söylüyor. 
   
Euractiv'in, Washington için herhangi bir tavsiyeleri bulunup bulunmadığı sorusunu yanıtlayan Barroso, kepenk kapatma Avrupa Birliği'nde olsayd,ı dünyadaki mevkidaşlarının AB'yi 'acımasızca' yargılayacağını söyledi. 
   
Barroso, 'Bu Avrupa'da olsaydı, Avrupa için neler söylemezlerdi ki. AB kurumlarının kepenk kapattığını düşünün. Avrupa için neler söylerlerdi, ne karikatürler çizlerlerdi, ne kadar ayıplarlardı' dedi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 9 =