İstanbul Karbon Zirvesi, "kuraklık" için toplanıyor

BloombergHT ana medya sponsorluğunda düzenlenecek olan İstanbul Karbon Zirvesi, kuraklığa karşı çözümlerde farkındalık yaratmak için toplanıyor

istanbul karbon zirvesi, BloombergHT.com ve BloombergHT ana medya sponsorluğunda  düzenlenecek olan İstanbul Karbon Zirvesi, kuraklığa karşı çözümlerde farkındalık yaratmak için 3 - 5 Nisan 2014 tarihinde İstanbul'da toplanıyor.

Zirve’nin ana konuları arasında Politikalar ve Akış, Sektörel Karbon Yönetimi Uygulamaları, Karbon Ticareti ve Finansmanı, Temiz Enerji ve Temiz Teknoloji, İklim Değişikliği ve Çevresel Sürdürülebilirlik yer alıyor.

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan zirve, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; Bilim, Sanayi ve Tekonoloji Bakanlığı; Ekonomi Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından destekleniyor. Zirveye ayrıca EPDK, EUAŞ SPK, İSO, İTO ve Marmara Belediyeler Birliğide destek veriyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlikte OECD, EBRD, World Bank, World Trade Organization, UNDP, ICAP, IETA, REC, BEE, EFA, Point Carbon gibi kuruluşlardan konuşmacılar tecrübelerini yeni gelişmeler ışığında dünyanın dört bir yanından gelecek olan katılımcılar ile paylaşacaklar.

İstanbul Karbon Zirvesi’ne dair detaylara ve taslak programa www.istanbulcarbonsummit.com adresinden ulaşılabilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + = 22