İsrail'den dehşet verici sözler!

Eski İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, İsrail yönetimine Gazze'yi yeniden işgal etme önerisinde bulundu.

İsrail'den dehşet verici sözler!

Eski İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman: "Ülkenin güneyine atılan füzelerden sonra İsrail yönetimi ciddi bir şekilde Gazze'yi yeniden işgal etmeyi düşünmeli" dedi.

İsrail meclisinde Dış ilişkiler ve Savunma Komisyonu Başkanlığı görevini yürüten Lieberman, İsrail Ordu Radyosu'na yaptığı açıklamada, "İsrail, statükoda ısrar etmemeli, Hamas'ın elinde bulunan füzeler nedeniyle Tel Aviv ve Netanya kentleri tehdit altında" diyerek "Hamas'ın İsrail ile bir uzlaşı yapmaya niyeti yok. Bu nedenle Gazze'ye geri dönerek kapsamlı bir temizlik yapmak gerekir. Ülkenin güneyine atılan füzelerden sonra İsrail yönetimi ciddi bir şekilde Gazze'yi yeniden işgal etmeyi düşünmeli" ifadelerini kullandı.

Lieberman, yaklaşımının Başbakan Netanyahu tarafından destek bulup bulmadığı yönündeki soruya ise "bilmiyorum" yanıtını verdi.

İsrail ordusu, dün gece Gazze Şeridi'nden İsrail'e fırlatılan 4 roket saldırısına misilleme olarak, Gazze'nin çeşitli kentlerine 7 hava saldırısı gerçekleştirmişti. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.