İran'dan Hakan Fidan açıklaması!

İran Dışişleri Bakanı Mohammad Javad Zarif, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın, İsrail'e çalışan İranlı ajanları Tahran'a teslim ettiği iddialarını yalanladı.

İran'dan Hakan Fidan açıklaması!

Cihan Haber Ajansı muhabirinin Hakan Fidan'la ilgili sorusuna İranlı Bakan, "Hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Bu gerçekle ilgisi olmayan bir suçlama. Bu yüzden, temelsiz bir iddia hakkında açıklayabilecek hiç bir şey bilmiyorum. İnsanlar yalan üretir ve üretilen yalanlara cevap vermek zor olur." şeklinde cevap verdi.

Başkent Pretoria'da Güney Afrika'lı meslektaşı Maite Nkoana-Mashabane ile basının karşısına çıkan Zarif, "Yarın İstanbul'a gidiyorum. Sabah Cumhurbaşkanı, öğleden sonra Başbakan ve Dışişleri Bakanı ile toplantı yapacağım. Konu ile ilgili tüm sorunları kendileri ile görüşeceğim." şeklinde konuştu.

"İran ve Suriye bölgede barış ve istikrarı sağlamak için önemli bir role sahip." şeklinde dili sürçen Dışişleri Bakanı, hatasını farkederek cümlesini İran ve Türkiye şeklinde düzeltti.

Kalabalık bir heyetle Güney Afrika'ya gelen Mohammad Javad Zarif, 11. İran-Güney Afrika Ortak Komisyonu için görüşmelerine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir