İptalin sebebi iniş ve çıkış

Emlak GYO’nun Genel Müdürü Murat Kurum, “Taleple ilgili bir sorun yaşamadık sadece bu kadar iniş ve çıkışın yaşandığı bir ortamda hem gelecek hem de mevcut yatırımcı olumsuz etkilenmesin diye halka arzı iptal ettik” dedi.

İptalin sebebi iniş ve çıkış

Ulusal piyasalardaki hareketlilik nedeniyle ikincil halka arzı ertelenen Emlak GYO’nun Genel Müdürü Murat Kurum, “Taleple ilgili bir sorun yaşamadık sadece bu kadar iniş ve çıkışın yaşandığı bir ortamda hem gelecek hem de mevcut yatırımcı olumsuz etkilenmesin diye halka arzı iptal ettik” dedi.

İkincil halka arz kapsamında Emlak GYO’nun tanıtımı nedeniyle geçen hafta dünyanın en büyük fonları ve yatırımcılarıyla görüştüklerini ve büyük ilgi gördüklerini belirten Kurum, kurumun hisselerinin arzı nedeniyle bir haftadır borsada işlem görmediklerini hatırlatı. Kurum şöyle konuştu:  “İskonto değerleri ve aralık uygun değildi, ‘yatırımcı başka yere gidiyor’ gibi söylentiler var. Arz nedeniyle bir haftadır borsamız kapalı. Borsada hisselerimizin düşmesinin nedeni genel anlamda borsanın düşüşünün bize yansımasıdır. Borsa toparlandıkça bu da düzelmeye devam edecek. Neye göre böyle konuşuluyor, çözemiyorum.”  Halka arzın iptal kararının arkasında Taksim Gezi Parkı olaylarının olmadığına dikkati çeken Kurum, şöyle konuştu: “Halka arzın tanıtımı nedeniyle birçok ülkeye gittik. Dünyanın en büyük fonları ve yatırımcılarıyla görüştük. Türkiye’nin büyümesinden gurur verici bir şekilde bahsettiklerini gördük. Yerli ve yabancı yatırımca bize büyük ilgi gösterdi. ”